úterý 29. listopadu 2011

Fatima Al Qadiri – mini LP Genre-Specific Xperience (UNO)



Žádný Senegal, Kuvajt, Brooklyn, ale posel mimozemských civilizací – Fatima Al Qadira. Stvoření, které nás nedávno kontaktovalo skrz pseudonym Ayshay. Genre-Specific Xperience, aneb pohled/poslech tam někam do (třeba) budoucnosti, kde kromě kybernetických chorálů frčí jako u nás hip-hop/dubstep/elektronika. Oproti prvnímu setkání tentokrát však „promlouvá“ hlasem newyorského labelu UNO a míří více do mystického rozjímání TriAngle Records, Phantasma Disques a jim podobným.
GSX1! - po převedení znamená dokonalé

A1. Hip Hop Spa (4:24)
A2. D-Medley (6:51)

B1. How Can I Resist U (3:33)
B2. Vatican Vibes (5:16)
B3. Corpcore (3:23)



Genre-Specific Xperience sampler by Fatima Al Qadiri

neděle 27. listopadu 2011

The New Lines – All That We See And Seem (The Great Pop Supplement)



Opomeneme-li díky Au zatížení letu neschopné Slavíky a jim příbuzné mimozemšťany, lze najít aktuální hudební dění pouze mezi dvěma základními póly. Tím prvním je oblast s pod původními jmény i více jak půl století přežívajících interpretů a kapel a pak část, kde umělec dokáže během jednoho večera představit i tři své naprosto rozdílné projekty. Pochopitelně že s odlišnými názvy. Hewson Chen je tak někde na rovníku. V New Jersey usazený skladatel, kytarista a zpěvák vynikajících The New Lines začínal na sklonku devadesátých let v indie-electro-rockových Alsace Lorraine a Vitesse (Darla Records), ze kterých před třemi roky vzešel šestičlenný soubor, působící oficiálně jako trio (Rene Dennis – kl, Michael Donofrio - bicí). Debutovali v lednu 2010 pro francouzský net-label beko, s volným Ivy King lákali posluchače na jejich čerstvě zřízené stránky bandcamp a až letos v létě zaznamenali skladby Please Fall In Love / A Lonely Industry a Off Axis (split s Still Corners) na sedmipalce. Koncem října se objevila další volně dostupná The Phylactery of a Spring Street Malkontent, přinášející s sebou navíc konkrétnější datum ohledně vydání dlouhohrajícího 12“. A tak se zrodila All That We See And Seem. Geniální fúze, resp. infúze, jemně tlačící do vašich žil snivě kytarovou historii a další iontové roztoky. Přípravky (300 ks), vyvolávající mj. flashbacky nepilotovaných družic (A7) a vylodění v Normandii (B6). To vše na prestižní klinice Dominica Martina The Great Pop Suplement!

A1. The Convenience of Numbers
A2. The Grim Smile of the Five Towns
A3. Incidental 93
A4. Strain Theory
A5. The Year of the Nines
A6. Incidental 121
A7. Voyager Program 1977

B1. All That We See and Seem
B2. A Hunter's Penance
B3. Incidental 34
B4. A Structure of Repeated Displacements
B5. Identity and Non-Identity
B6. The Falaise Gap
B7. Buildings to Photograph

The New Lines - Voyager Program 1977 from The New Lines on Vimeo.



The New Lines - Off Axis from The New Lines on Vimeo.

pátek 25. listopadu 2011

Deptford Goth - Youth II (Merok Records)



Co se hudebního tempa týče, není sedmadvacetiletý Daniel Woolhouse alias Deptford Goth zrovna nejrychlejší. Nasadil směrový úhel loudavých TriAngle Records, osobní hodnocení vylepšil s remixy pro brooklynské Computer Magic a Kanaďana Michaela Tuckera (Blood Diamonds) a k realizaci svého prvního EP Youth II už Milo Cordella (The Big Pink) z Merok Records nemusel ani moc přemlouvat. Aktuální 12“ pojal trochu jako testovací látku určenou pro nové žáky/posluchače, které v romanticky melancholickém květinářství nepodlehnou jen krásky v minisukních. Úchvatný úkaz z jihovýchodního Londýna (Peckham), přibližující spíše některé ze skvělých Moby/The Beta Band momentů, než samotnou „sektářskou“ elektroniku (Holy Other).

A1. No Man (4:35)
A2. Real Love Fantasy (4:38)

B1. Time (4:48)
B2. Youth II (4:41)

DEPTFORD GOTH - YOUTH II from Merok on Vimeo.

úterý 22. listopadu 2011

The Present Moment – Loyal to a Fault (Mannequin / Desire Records)



Ještě než si všichni staří dobří Depešáci dočkají své události roku, kterou jim prostřednictvím debutového singlu Spock (Album Version, Edit Select Remix, Regis Remix, DVS1 Voyage Home Remix, XOQ Remix) nadělí 30. listopadu dvojice VCMG (Vince Clarke, Martin Gore) a digitální label Beatport/Mute, mohou stejně jako neo-synthpopová a 80’s disco parkety si nepamatující generace šáhnout po novince losangelských The Present Moment. Záměrně uvádím množné číslo, protože ještě na letos v březnu vydaném černobílém 12“ The High Road stál Philipp Muench docela v pozadí a o baskytaristovi (Isul Kim) s bubeníkem (Garey Snider) nepadlo téměř ani slovo. Pro aktuální Loyal to a Fault si tedy Scott Milton zvolil opět osvědčeného a víceméně už stálého člena TPM Münchena (Synapcape) a s třistakusovou edicí černých vinylů, doplněných o vložené a otextované A2 plakáty, vystřelili hodně vysoko. Teda, pokud si nevystřelili z těch, co si myslí, že tahle hudba ještě nikdy nezněla. Každopádně novince zaznamenané též na kazetě (Chondritic Sound-Soliders Disease), jejíž virtuální a (i) volně dostupná verze je rozšířena o dva bonusy, přidávám rozhodně větší váhu, než zmiňovanému super-grupáči VCMG. To mi věřte!

(12“, mp3)
A1. The Start (2:56)
A2. Rejection (4:54)
A3. Cheap Thrill (4:24)
A4. The Distance Between Us (2:56)
A5. Alone (3:32)

B1. A New Day (4:34)
B2. Intrigue (4:31)
B3. Loyal To A Fault - Vince Clarke Edit (3:11)
B4.Careful What You Wish For (4:14)
B5.Precision (3:44)

(mp3 bonus)
11. Stealer (3:44)
12. Feast On Fire (4:36)



neděle 20. listopadu 2011

Pinkunoizu – Peep EP (Full Time Hobby)



Dánští Le Fiasko prolétli hudební scénou tak rychle, že je naživo viděl jen málokdo. Nechali za sebou pouze jedno experimentálně rockové album stejného názvu (11/2008 Speed Of Sound), které v Politiken pasovali za jednu z nejdůležitějšícgh nahrávek tamní scény a dále základ pro polovinu svých členů, pokračujících pod pojaponštěným jménem Pinkunoizu. Debutové album Free Time Volume One (Time Is Like A Melody / Lacuna Island / Dairy Queen / Death Is Not A Lover) vydali / nevydali v říjnu minulého roku na značce Morningside Records a po úchvatném vystoupení na londýnském dvorci Full Time Hobby (EATC) získali nabídku pro natočení prvního 12". Třískladbové Peep EP vzniklo ve složení Jakob Falgren (kyt, kl, bas), Jaleh Negari (bicí), Andreas Pallisgaard Hansen (kyt, zp) a Jeppe Brix Sørensen (kyt) a jak naznačil obal od Søren Hviid Melsen, o porci psychedelické fantazie posluchači rozhodně nepřijdou. Navíc folkově snivé podhoubí tuto halucinogenní smaženici prodlouží i do dalších smyslových orgánů.


A1. Time Is Like A Melody (3.48)
A2. Everything Is Broken Or Stolen (7.53)
B1. Dairy Queen (10.54)

Time Is Like A Melody from Pinkunoizu on Vimeo.



EVERYTHING IS BROKEN OR STOLEN from Pinkunoizu on Vimeo.

pátek 18. listopadu 2011

Susan Matthews – Motion Silence Echo (Siren Wire Recordings)



Pod evidenčním číslem SW98 si Susan Matthews vydala před několika málo dny na svém labelu remixové 2cd, prezentující šestnáct nových pohledů na její původní experimentální tvorbu. Za účasti několika aktérů této mimořádné kompilace proběhla také nedávno oslava SOR50, z čehož vyplývá, že Motion.Silence.Echo patří MAXIMÁLNÍ DOPORUČENÍ!

CD1-1. My Name Is Safe In Your Mouth (Nick Grey remix) 04:28
CD1-2. Un Performance de Leurre originally titled A Decoy Performance (Rainier Lericolais remix) 03:01
CD1-3. A Dysfunctional Hush (Fabrizio Modonese Palumbo remix) 04:30
CD1-4. Where Birds Come To Die (George Rogers remix) 07:58
CD1-5. Joy's Farewell (M remix) 02:54
CD1-6. Summer's Faith In Summer's End originally titled Summer’s Over (Alistair Crosbie remix) 07:14
CD1-7. Flinch (Daniel Park remix) 02:56
CD1-8. Blistered Moonlight (Tony Wakeford remix) 06:45

CD2-1. King Of The World (Andrew Paine remix) 03:30
CD2-2. The River Is Flowing originally titled On Gwendraeth Fach (Marco Lucchi remix) 04:38
CD2-3. The Lie That Holds Up The Sky (Matthew Shaw aka Tex La Homa remix) 06:03
CD2-4. Earth Stammers (The Dead Mauriacs remix) 06:44
CD2-5. Slow Corrosion originally titled Hushed Corrosive/Lifelore (Shaun Blezard aka Clutter remix) 05:48
CD2-6. Time Will Leave Me Behind (Clint Newton aka Beed and Fascia remix) 07:51
CD2-7. Almost February (David Wright Lagrone aka 1000 Aeroplanes Crashing In The Night remix) 03:09
CD2-8. Veiled (Damon Shulman remix) 05:40

čtvrtek 17. listopadu 2011

... 17. listopad ...

V době zveřejnění níže uvedené výzvy asi mnozí netušili, že Pájovo poník Kuba bude novým ministrem průmyslu. Ať žije 17. listopad, Danek a všichni strýčkovo „podobně“ příbuzní.



15.11.2011 21:22

_________________________________________________________





_________________________________________________________

úterý 15. listopadu 2011

FMLY Fest 2011 (Los Angeles)

FMLY Fest 2011 from FMLY on Vimeo.



Trochu z ruky, ale zato spoustu dalších nových inspirací přinese na sklonku roku (29.-30.12.) třetí LA párty FMLY Fest ($15). Kromě níže uvedených „hvězd“ z oblastí D.I.T. (do-it-together) a D.I.Y. (do-it-yourself) je už nyní k mání aktualizovaná oficiální a volně dostupná kompilace, nebo-li FMLY FEST MIXTAPE.


Pangea :: Pregnant :: So Many Wizards :: Lovely Bad Things :: Truman Peyote :: Vacation Dad :: Philip Seymour Hoffman :: Emily Reo :: Birthdays :: Jack Littman :: VerBS :: Professor Calculus :: Twin Steps :: Stay Cool Forever :: Kid Infinity :: FIDLAR :: Oregon Bike Trails :: Yohuna :: M31 :: Gothic Tropic :: DUDES :: Oh Fortuna :: Blackbird Blackbird :: Dream Panther :: Gibbons and the Sluts :: W-H-I-T-E :: Ana Caravelle :: Geoff Geis :: Halloween Swim Team :: Dark Sea of Awareness :: POWERAXE :: Kid Static :: VISION QUEST :: Cosmonauts :: TRMRS :: Kynan :: Ahkiyyini :: Gangi :: Michael Parallax :: TGRBLD :: NRK Collective :: Steffaloo :: Messy Sparkles :: Cab 20 :: Lady Lazarus ::

pondělí 14. listopadu 2011

Slavomír Kubeš - Pohlazení křídlem (Galerie Knížecí dvůr, Hluboká nad Vltavou)



Ještě do soboty 19. listopadu bude v hlubocké galerii Knížecí dvůr ke zhlédnutí výstava jihočeského rodáka a fotoreportéra MF DNES Slavomíra Kubeše. Poetická zátiší, kouzelná příroda a další (pouze) krásy světa otírající se o tenkou, ovšem ne do kýče prolomenou hranici přirozenosti. Vstupné je opět dobrovolné a jako bonus doporučuji za výstavními zdmi na konci chodby navštívit „stálou“ expozici trofejí, nazvanou Kingdom of Paul Long.







neděle 13. listopadu 2011

James Ferraro – Far Side Virtual (Hippos in Tanks)



Když koncem minulého roku James Ferraro (The Skaters, Lamborghini Crystal) představil své už asi třicáté album Night Dolls With Hairspray, hypnagogičtí popíkáři zajásali. Jednak šlo o první nahrávku během jeho tříleté sólové kariéry vydanou na dvanáctipalci a pak vedle vlastního labelu New Age Tapes (Summer Headrush 2009 Series) se vzájemně zviditelnili s newyorskými Olde English Spelling Bee. Nahrávka, jejíž podobný výsledek jsem si stačil „smích(at)“ pomocí sotva dýchajícího dvojčete (přenosný kazetový magnetofon s rádiem) a několika starých Emgetonek (do konce 80. let snad nejhorší audiokazety dostupné na našem trhu) za jedno poopilecké dopoledne. Značně přeceňovaná deska, kterou v těchto dnech střídá značka Hippos in Tanks a titul Far Side Virtual. Zde v Kalifornii usazeného zvukového oprašovače, při(vz)pomínajícího tak trochu americkou aktivistku Angelu Davisovou s hustým knírem, potkáte coby tvůrce svého doposud nejčistšího a nejpřitažlivějšího ohlédnutí do historie elektronické hudby, vyšperkovaného několika „nepostradatelnými“ zvuky současných softwarových programů. Tisícikusový čirý 12“ o hmotnosti 180g, jehož „živé“ provedení by po letos zrušeném vystoupení na CT3 mohlo všechny tuzemské příznivce JFKonečně a řádně uspokojit.

A-strana
1. Linden Dollars
2. Global Lunch
3. Dubai Dream Tone
4. Sim
5. Bags
6. PIXARnia And The Future Of Norman Rockwell
7. Palm Trees, Wi-Fi and Dream Sushi
8. Fro Yo And Cellular Bits
9. Google Poeises

B-strana
10. Starbucks, Dr. Seussism, And While your Mac Is Sleeping
11. Adventures In Green Foot Printing
12. Dream On
13. Earth Minutes
14. Tomorrow's Baby Of The Year
15. Condo Pets
16. Solar Panel Smile

James Ferraro - Life In A Day from Behind the Walk-in on Vimeo.

pátek 11. listopadu 2011

Sonic Oyster Records # 50 (VA)



Vedle několika hudebních projektů a loni spuštěných Sonic Oyster Cassette je Andrew Paine znám především jako duše Sonic Oyster Records. Pět let jedinečně balených nahrávek, padesát titulů. Patřičný důvod, proč oslavit tyto kulaté cd-r narozeniny s těmi nejbližšími. Jejich seznam se zatajeným dechem „přečtete“ za sedmdesát minut. Jen o něco málo déle trvalo na konci října rozebrátí všech těchto „padesáti“ kousků.

01. Richard Youngs & Andrew Paine – Another Great Burst of Popular Enthusiasm (3:16)
02. Alistair Crosbie – The Queen of Hearts & Terror (3:50)
03. The Zero Map with Wellington Squares - Live Expert (4:42)
04. Buddha on the Moon – Autumn (4:05)
05. Andrew Paine – Christmas 72 (4:54)
06. Susan Matthews – Shimmer (4:26)
07. Bolide – Monday Night is Ladies Night at the Firing Range (2:35)
08. Clutter – Flood of Numbers (4:52)
09. Matthew Shaw – Wildwood (2:30)
10. Brian Lavelle – Liminal (4:15)
11. Astral Social Club – City Steel (3:56)
12. Richard Youngs – Save the Happy People (3:00)
13. Andrew Paine – The Church of Harp Lee (3:22)
14. Will Klingenmeier – Impressions of the Light (3:22)
15. Book of Shadows – Nektar (4:06)
16. Sindre – Falling into Nothing (4:54)
17. Smoke Jaguar – Untitled (5:16)

středa 9. listopadu 2011

Tropic Of Cancer / 7OM45 - 08.11. 2011 Final, Praha (naživo)



Ten kdo včera večer zavítal do žižkovského klubu Final a ponořil se do jeho sklepních prostor, mohl se tak stát svědky ojedinělé návštěvy z Los Angeles. Kapely, jejíž diskografii sice bez problémů spočítáte na prstech jedné ruky, ale v tomto případě méně znamená rozhodně více. Camella Lobo alias Tropic Of Cancer. Přestože naprostou většinu doposud realizovaných skladeb nahrála společně s Johnem Mendezem (Jasper), svou vůbec první evropskou výpravu podnikla s protagonistkou Dva Damas Taylor Burch. Během více jak půlhodinového audio-vizuálního setu svůdně stydlivé duo představilo materiál zkompletovaný částečně na cd The End Of All Thing, určený právě k v pátek po deseti zastávkách v Berlíně končícímu turné. Nevím jak jinde, ale na zvukařskou pohromu, připomínající tuzemskou premiéru dnes již neexistujících TAP, holky asi jen tak nezapomenou. Každopádně příští koncert Tropic Of Cancer si oproti jiným současným „zázrakům“ oprašujícím post-punkovou a jinou minulost určitě nenechám ujít!
O úvod večera, pořádaného Letmo Productions, se v Praze místo Mushy, Die Selektion, či HTRK představil brněnský kábr 7OM45 (aka TooMuch).

Intro – Temporal Vessels – Life At Sea – Be Brave – Victims – A Color – Court Of Dev – Chrome Vox

The End Of All Thing (2007 – 2011, cd1 Downwards)
01. The Dull Age
02. Victims
03. Be Brave
04. L.O.V.E. Feelings (cover Soft Cell)
05. Distorted Horizon
06. Awake
07. Chrome Vox



pondělí 7. listopadu 2011

S†ree† Urchin Chancer§ (Clan Destine Records)

Tak tohle tihle dva vzorní kloučci smíchali dnes během dějáku. ++++++
S†ree† Urchin Chancer§ na úkor CDR.





01. ASSS – White Eyed
02. Spastic Joy – Ulthar
03. I†† – Cø††øn
04. Ouija – Sarah Tonin
05. The Pheromoans – Darby Joan & Fosters
06. Neonates – Tres
07. Wetdog – Derelict
08. Hey Colossus – Old No 7
09. Ela Orleans – My Friend Angel
10. Modern Witch – Running
11. The KVB – Slow Death
12. Meddicine – Black Night
13. Dead Gaze – Eternally Down
14. King Dude – The Black Triangle
15. Among The Bones – Jessie Cluster

ASSS - White Eyed from Moduli TV on Vimeo.

Keep Shelly in Athens - Our Own Dream EP (Forest Family Records)



Řecko - „bohémská“ země, tak trochu prozrazena třeba filmem Platónská akademie (režie: Filippos Tsitos, 2009). Naprostá pohoda, klídek ... a trošku dluhů. Asi jako všude ve „vyspělém“ světě. Kromě zpráv o údajně nejnetahavějších Balkáncích však z Helénské republiky přicházejí také příjemnější informace, např. o fungujících FABRIKÁch a v těchto dnech právě čím dál více zviditelňovaném jménu Keep Shelly in Athens. Jak je asi v tamním prostředí zvykem, jedná se o mírně zavádějící název dvojice, čerpající inspiraci v downbeatové elektronice let devadesátých.
Takže žádná Shelly, ale vokalistka Sara P., angažována hudebním producentem, užívajícím pseudonym RPR. Debutovali na sklonku minulého roku s 12“ EP In Love With Dusk (500 ks) u texaského labelu Forest Family, v únoru navázali anglickým 7“ Hauntin‘ Me / Song To Cheer You Up (Transparent, 300 ks), o dva měsíce později zareagovalo Japonsko částečně kompletující eponymní zelenou kazetou (Sixteen Tambourines Records, 150 ks) a zatím poslední „vzpomínkový“ kousek podpořili Loud And Quiet Cassette na splitu s Disclosure. Po této pětasedmdesátikusové edici z konce srpna připravili Keep Shelly in Athens znovu pro značku z Dallasu novinkové EP Our Own Dream, a to na stříbrných (250 ks) a bílých (250 ks) vinylech. Ač oficiálně má 12“ vyjít až 14. listopadu, už dnes tuto jejich doposud nejpromakanější nahrávku s hlasy moře seženete asi jenom digitálně. Ale neklesejte na mysli. Koukněte k londýnským Planet Mu, kde ještě před Vánoci mladá (ne)táhla slibují prodloužení pohodičky o další dvanáctipalec Campus Martius (Solar Bears - Cub KSIAK Remix / The Chains / Campus Martius / Struggle With Yourself!!

a-strana
01. Lazy Noon (3:36)
02. Our Own Dream (4:54)
03. ABADABAD - California Birds (Keep Shelly in Athens remix) (3:33)
b-strana
04. DIY (3:44)
05. Fairytale (3:07)
06. A) The Rogue Superhero B) Ready To Pay The Price (4:46)





M I N E from Thanasis Tsimpinis on Vimeo.

pátek 4. listopadu 2011

Oneohtrix Point Never – Replica (Software Recording Co.)



Replica je Joe Lambertem (Animal Collective, Dirty Projectors, Dan Deacon) masterovaná novinka Oneohtrix Point Never, jehož tvůrce Daniela Lopatina jsme letos v květnu měli možnost zastihnout v malém sále pražské Archy. Stejně jako tam, tak i na pátém albu – a navíc na vlastní značce Software a v pořádném studiu (Mexican Summer), si vede opět znamenitě. Inu, přesvěčte se sami už nyní níže, či na cd a vinylech „až“ v pondělí!

Oneohtrix Point Never - Replica by Mexican Summer



Zulu Winter – Never Leave / Let’s Move Back To Front (Double Denim Records)



Jako Zulu Winter fungují něco přes půl roku, po společných vystoupeních s The Duke Spirit a Outfit odehráli svůj první samostatný koncert až tento týden v The Camp Basement a na debutový (dvojáčkový 7“) singl teprve čekají. Ne však dlouho. Pod značkou Double Denim Records vyjde už toto pondělí, bude obsahovat skladby Never Leave / Let’s Move Back To Front a vznikl za producentského dohledu Toma Morrise (4AD, The Killers, Pete Doberty, ..), s nímž již nahrávají i celé album. Na „amatéry“ typu The Vaccines dost dobrý začátek, co říkáte (?).
Pokud však máte stále náladu pokračovat, pak vězte (příšerný slovo), že tihle post-coldplayovci přicházejí z jižní části Londýna, hrají v sestavě Will Daunt (zp, kyt), Iain Lock (bas), Dom Millard (kl), Henry Walton (kyt.), Guy Henderson (bicí) a kromě dalších šesti naživo preferovaných novinek mají v dosahu ještě demoverzi Silver Tongue. Navíc poslouchají docela zajímavou muziku, pochopení našli u režiséra Davida Higgse a milují naší/vaší Věru Chytilovou. No tak je pak nemilujte taky.

Zulu Winter - Never Leave from David Higgs on Vimeo.

úterý 1. listopadu 2011

VA / U2 - Covered Ahk-toong Bay-bi (Q / Mercury / Interscope / Universal)



19. listopadu uběhne přesně dvacet let od vydání sedmého studiového alba irských U2 (35) Achtung Baby (Island Records), natočeného s producentskou dvojicí Daniel Lanois / Brian Eno také částečně v Berlíně. Kromě luxusní (€350) vzpomínky na jedny z posledních poslouchatelných nahrávek této kdysi jako pankáči (The Hype) začínající čtveřice, vznikla ve spolupráci s britským hudebním měsíčníkem Q pozoruhodná kolekce nově upravených verzí. Původních dvanáct skladeb ovlivněných současností najdete v aktuálním prosincovém čísle (305) jako CD přílohu - Ahk-toong Bay-bi!


1. ZOO station (6.28) NINE INCH NAILS
2. even BETTER than the REAL THING (6.39) U2 (JACQUES LU CONT MIX)
3. ONE – DAMIEN RICE
4. until the END of the WORLD (3.36) PATTI SMITH
5. who's gonna RIDE your WILD HORSES (5.16) GARBAGE
6. SO cruel (6.02) DEPECHE MODE
7. the FLY (4.16) GAVIN FRIDAY
8. MYSTERIOUS ways (4.48) SNOW PATROL
9. TRYIN‘ to throw your ARMS around the WORLD (4.33) THE FRAY
10. ULTRA violet (light my WAY) (4.53) THE KILLERS
11. ACROBAT (4.08) GLASVEGAS
12. LOVE IS blindness (3.20) JACK WHITE