neděle 5. července 2015

50. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (03.07.2015, zahájení)
Letošní 50. ročník MFF nepřivádí do Karlových Varů jen významné představitele z oblasti filmového průmyslu a davy jejich fanoušky, ale díky svému jubileu také mnohem větší pozornost ze strany široké veřejnosti. Tato situace tak více než kdy předtím vybízí pořadatele a lidi kolem filmu, zdůrazňovat otázky způsobu financování této pro naší zemi ve světě velice prestižní přehlídky. A protože stejně jako u ostatních "veřejných" zájmů je stále nutné tlačit na správná místa, tak ani MFF se bez štědrých sponzorů a podpory státu neobejde (na cca 120 mil. rozpočet jde ze státu zhruba čtvrtina). Před několika málo dny vláda schválila "revoluční" novelu zákona o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, která snad, pokud ji prezident Zeman podepíše, začne fungovat. Prozatím se tak musíme smířit s "dobrou vůlí" jeho proruského kolegy Klause, mimochodem v pátek přihlížejícími diváky na červeném koberci vypískaného a dále třeba ve stejné oblasti podnikajícího miliardáře Karla Komárka, se kterými si Barťák pinká golf a tenis. Jinak řečeno BYZNYS-POLITIKA-MOC. (Ne)šťastné šrámy áčkového festivalu, které pak musí hojit skutečné hvězdy, a to nejen filmového plátna. Letos se této "role" ujal americký herec Richard Gere (Křišťálový glóbus za přínos světové kinematografii), jehož charismatický projev  mj. připomněl osmdesáté narozeniny tibetského duchovního vůdce dalajlamy a ocenil odvahu ex-prezidenta Václava Havla (... a Klaus? Ten seděl jako uraženě nacucaný klíště před prasknutím) jej pozvat k nám na oficiální návštěvu. „Doufám, že skvělá Česká republika bude takto i dále pokračovat“, dodal Gere.   
Kdyby tak Richard tušil, co jsme tady za partičku. Třeba za rok, tedy 1. až 9. července 2016, bude celý MFF pod Babišovo Agrofertem a kamzíka nacpou do klobás. To teprve bude žranice. Tak tedy zase za rok!


Asociace manodiagnostiků České republiky na MFF v Karlových Varech 


1 komentář:

Blogger řekl(a)...

Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

Výměna kdekoli - Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

Otevřené obchody na eToro: 227,651,647