pátek 20. listopadu 2015

POZVÁNKA - James Welburn & White Wigwam & DFVOKKLL (24.11.2015, od 19:30, kavárna POTRVÁ, Praha 6)
James Welburn je britský hudebník, který letos debutoval na norské značce Miasmah excelentním albem Hold - epickým těžkotonážním monolitem, ve kterém se odstíny extrémnější kytarové hudby, od shoegaze po black metal, pomalu olizují a stravují jak masivní plameny šlehající k nebi. Intenzitou a výraznou basou připomene rané Swans (Filth, Cop), avšak jejich neurvalost a zvířeckost nahrazuje dronovou hypnotičností a zvukovým filigránstvím, které přesto nepostrádá tu správnou porci špíny. James má za sebou jinak mnoho spoluprácí, z nichž stojí za speciální zmínku několik s bubeníkem Tony Buckem (The Necks), který se podílel i na Jamesově debutu.
Na pražském projektu White Wigwam je asi nejvíc fascinující konstantní proměna jeho živých vystoupení, která pokaždé překvapí svou jinakostí a také faktem, že jsou pokaždé skvělá. Bez ohledu na to, zda slyšíte zrovna táhlá ambientní ohledávání zvuku, cyklickou elektroniku s modulárním syntezátorem nebo zlověstné technoidní rytmy. Tahle poslední poloha, kterou předvedl i na letošním Psy-High, se zdá poslední dobou převažovat, ale vzhledem k výše zmíněnému a záměru využít pianino v Potrvá se dá čekat další krok do neznáma.
Večer otevře v Berlíně usazený Giuseppe Capriglione se svým aliasem DFVOKKLL, kde se pohybuje převážně na noisovějším pólu zvukového spektra. Giuseppe stojí také za labelem Metzger Therapie.

Vstupenky v předprodeji za 190, na místě za 250 Kč.

(text: Letmo Productions)

1 komentář:

Blogger řekl(a)...

Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

Obchod odkudkoli - Váš čas je drahý. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

Otevřené obchody na eToro - 227,651,647