pondělí 7. prosince 2015

Asian Women on the Telephone / Poprvé a za peníze (9.12.2015, Klub 007 Praha-Strahov)
Některé skupiny si dají tak pěkný název, že se jich novináři ptají, jak na to přišly. „Jedna kapela, která se jmenovala Sun City Girls, měla v roce 1983 hit Asian Women on the Telephone,“ odpovídají členové Asian Women on the Telephone. Zbytek příběhu se odehrává v moskevském undergroundu. Produkce tria, které vzniklo v roce 2007 a od té doby vydalo už přes deset nahrávek, je inspirována ruským futurismem, kraut rockem, noisem, volnou improvizací, taneční hudbou. To vše dokonale zapadá do výsledného těžkého, hypnotického, a přitom neurotického zvuku, jehož smysl naznačuje heslo: „This is lo-fi music for a low-grade world.“ AWOTT kladou velký důraz na vizuální stránku vystoupení: pro každé turné si sestavují nové masky a převleky.

S trochou představivosti lze vnímat experimentální hudební tvorbu malířky Ivety Plné, vystupující pod jménem Poprvé a za peníze, jako brutální, autistické blues. Letošní album Tanečník ukazuje, jak by mohla znít píseň Dark Was the Night, Cold Was the Ground, kdyby Blind Willie Johnson nebyl jen slepý, ale i hluchý, jednoruký a trpěl epilepsií. Nahrávka je stejně jako koncerty založená na ostýchavém a zároveň zarputilém ohledávání nástrojů (kytara, podomácku vyrobená „citera“), předmětů (cokoli, co je po ruce) i zvuku samotného. Výsledná sonická matérie je neurotická, třeskutá, přebuzená, přitom ale křehká a plná detailů.

Vstupné: 120/100 Kč

(TEXT: pořádající  kulturní čtrnáctideník A2 ve spolupráci s Letmo Productions)1 komentář:

Blogger řekl(a)...

Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60 % větší pravděpodobnost výhry

Otevřené obchody na eToro - 227,651,647