neděle 7. srpna 2016

SLAVONICE FEST 2016 (potřetí)
V pořadí již třetí setkání příznivců filmové a hudební tvorby, nabídlo letos návštěvníkům jihočeských Slavonic na 15 koncertů, 5 tanečních párty a 45 filmů, z nichž Cenu diváků získal z celkových pěti sekcí (Český film, Světový film, Slovenský film, Výběr Jaroslava Róny a sekce HBO) snímek režiséra Jana Hřebejka UČITELKA. Přestože jsem snímek scénáristy Petra Jarchovského s vynikající Zuzanou Mauréry v hlavní roli tipoval na vítěze už před samotným zahájením festivalu, v mém osobním hodnocení zvítězily tituly hned tři, a to:

- Loňská novinka italského režiséra Stefana Sollima SUBURRA, mj. tvůrce seriálová adaptace úspěšného románu Roberta Saviana Gomorra, který tentokrát mafiánské praktiky Neapole "obsadil" do Říma, kde podsvětí napojené na nejvyšší politiku "bojuje" o území s plánovanou výstavbou "nového" Las Vegas. Nepřipomíná vám to takhle náhodou kauzu kolem NP Šumava? Mimochodem, naprosto vynikající soundtrack obsahuje jména jako M83 (18.8. Frequency Festival), Moby a The XX!!!

- Trikový povídkový celovečerák SMRTELNÉ HISTORKY, kombinující hrané akce s 3D a 2D animací (2016, režie Jan Bubeníček), doplněný navíc o tři blackouty Na draka.

- PRIDE (2014, režie Matthew Warchus), aneb návrat do Británie osmdesátých let minulého století , kdy se během Gay Pride v Londýně rozhodne skupina aktivistů pomoci rodinám horníků, jejichž nepokoje vrcholily právě za vlády Margaret Thatcherové.Cenu odborné poroty (David Vávra, David Ondříček, Slobodanka Radun) krátkometrážních studentských filmů (FAMU, FAMO Písek, UTB Zlín) získala temná pohádka o střetu lidského strážce lesa s bájným Hejkalem LESAPÁN (2015) Pavla Soukupa z FAMU.
 


Stodola

Jaroslav Róna a Pavel Štingl (ODVAHA)

Besídka

Kameraman Tomáš Sysel (ANI VE SNU)

Kaia Brown (N.O.H.A.)

Spolkový dům

Žádné komentáře: