pátek 11. ledna 2013

Kim Deal - Walking With A Killer / Dirty Hessians (Recorded All Wave)Kim Deal. Představovat, nebo připomínat? V případě její aktuálně rozprodané sólové práce raději obojí.
Před téměř třiceti lety se s baskytarou jako Mrs. John Murphy připojila k jedné z nejdůležitějších kapel nezávislého roku, se kterou v roce 2006 splnila v pražské Akropoli sen mnoha tuzemských fanoušků. Vedle bostonských Pixies ale figurovala mj. také s dvojčetem Kelley (The Last Hard Men) a Tanyou Donelly (Throwing Muses, Belly) ve skupině The Breeders a nelze přehlédnout ani její nepříliš prosazovaný soubor The Amps.    
Kim Deal. Vyjímečnost, nebo nostalgie? V případě debutového 7" Walking With A Killer / Dirty Hessians, vydaného její vlastní značkou Recorded All Wave v nepotištěném papírovém obalu, spíše experimentální úcta. Tisíci kusy limitovanou edici sice nelze považovat za objev století, ale mezi nejpřitažlivější hudební rarity posledních měsíců určitě patří. A-stranou mírně naťukává dubnový návrat The Breeders (reedice Last Splash + koncerty), přiblížený níže uvedenou akustickou verzí Walking With A Killer a do hladin instrumentálního krautrocku vplouvá skladbou Dirty Hessian.
Kim Deal. Milovat, nebo nemilovat? Jednoznačně za áááááááá!

Žádné komentáře: