čtvrtek 10. ledna 2013

Not Not Fun Records (Super Jam / Father Finger / Filthy Huns)Poslední tři loňské kazety losangeleských Not Not Fun patří trojici jednočlených projektů, které až na polozapomenutý cd-r Dex User vydaný na labelu (Oh No More Tapes! )prvního z jmenovaných, uvádějí  velmi podmanivé debuty. Tím je ve švédském Malmö působící umělec Matin Nilsson alias Super Jam, ulétávající na sci-fi rébusech jednoho maďarského vynálezce. Užíváním syntezátorů té doby přivádí posluchače na oběžnou dráhu mezi světélkující objekty, kde minout posádku Gulivera 5 – Ládínka se Zorrem, je téměř nemožné.
Neopustíme-li Smolíků ani v následujícím příběhu, pak Týnu by mohla dostat Kylie Lance z amerického Providence. Coby „drzá“ Father Finger doprovázela na koncertech tallinskou divu Mariu Minervu, ale i když jde o dekádu mladší electro-house, určitě horší než ostřílený Super Jam, "máma" Maria či sny od Zoly Jesus není. Navíc, oproti dnešním sokům už má i digitální verzi.
Zvukově nejzamotanější postavou je rozhodně Sm Lom Os. Přeloženo do současnosti Filthy Huns, do minulosti Nick Koenigs z kapely Daughters of the Sun. Lo-fi smetí z Minnesoty, slisované do kompjůtru během posledních dvou (světelných) let, kde rozpoznáte i skutečné hudební nástroje.
Hodně dobré MC trio, potvrzující už jednou řečené, že Not Not Fun dokáží stále překvapovat!

SUPER JAM presents UPPER LAYER CRUISERS – RUSH CONSEQUENCE (99 ks)
A1. Directions Through The Midnight Maze
A2. B&E / Collecting Evidence
A3. Blissful Analysis / Understanding The Predicament
A4. Isolation
B1. Hiding In The Harbor / Chase By The Water
B2. Busted!
B3. Drowning In Extacy
B4. End Credits

FATHER FINGER (125 ks)
A1. Temper
A2. Separation Anxiety
B1. Flora
B2. Italy

FILTHY HUNS (100 ks)
A1. Sun Rider
A2. So Gold
A3. Hot Morning
A4. Out of the Grave
A5. All My Friends Make the Best Music
B1. Watch of the Bear
B2. Infinite Ride
B3. Desert Chills
B4. Lords of SpeedŽádné komentáře: