pátek 30. října 2015

Cirk La Putyka - FAMILY (Jatka78, Praha, 25.10.2015)
Rok po zprovoznění (Nakopni Jatka!) tzv. "místa pro nové umění" Jatka78, si v Holešovické tržnici odbyl svou vůbec první tamní premiéru, navíc na vlastní domácí scéně, soubor  nového cirkusu Cirk La Putyka. Ansámbl principála Rostislava Nováka ml., jejichž říjnová (14.-28.) novinka FAMILY patří do projektu přibližujícím pod názvem "Všechna čest" příběhy jednotlivců, rozhodnutých nést odkazy svých rodových tradic. V případě FAMILY se jedná o první a nejrozsáhlejší část chystané trilogie, na kterou by měly v únoru příštího roku navázat v berlínském kabaretním a varietním divadle Chamäleon projekt ROOTS a o půl roku později BLACK BLACK WOODS. Duet nejstarších pánů z dynastie Nováků (režie Linda Kapetanea & Jozef Fruček), kteří tuhle výpravu vrátí zpět do bývalé bourárny, resp. jatečních hal č.7 a č.8.
Na vytvoření inscenace FAMILY se podílelo dvacet účínkujících ze šestí zemí, kteří prošli souborem od jeho vzniku v roce 2009, a to vč. principálovo rodičů a syna, tedy pohrobků obrozeneckého loutkáře Matěje Kopeckého, do současnosti. Jak již úvod nastínil, v nejnovějším, více jak devadesátiminutovém kousku (tedy aspoň v neděli) se odrážejí témata učení a předávání zkušeností, oceněněná tak akorát umístěním jejich  "myslitelů" do "zasloužených" ústavů, či válečného ticha. Klasika nejen současná, probírající v hledišti i ty, co (včera, dnes a zítra, atd.) na Putyce (prý) nesmějí chybět. A to vše "pouze" skrz vizuální čísla, zvýrazněná melancholicko-aqgresivní zvukovou stopou. Zkrátka, lepší "normální" rodinku jsem letos ještě nepoznal. A vy asi taky (- a nepotkáte).

1 komentář:

Blogger řekl(a)...

Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60 % větší šance na výhru

Otevřené obchody na eToro: 227,651,647