pátek 16. října 2015

Head Of Wantastiquet / Woven Skull (22.10.2015, POTRVÁ, Praha)
Přístí čtvrtek zavítá do Prahy bostonsko-berlínský projekt Paula LaBrecquea Head Of Wantastiquet (plus Woven Skull) , který vznikl jako jeden z několika dalších subjektů členů legendární kapely Sunburned Hand of the Man (Manhand, Ecstatic Peace!). Máte-li rádi psychedelický drone-folk, pak si určitě zapište do kalendáře pražskou klubo-kavárnu  POTRVÁ a datum 22. října (19:30 hod.)!

Vstupné 220 Kč (předprodej), 250 Kč (na místě)
OFICIÁLNÍ POZVÁNKA:
Head Of Wantastiquet je projekt Paula LaBrecquea, rodáka z Bostonu v současné chvíli usazeného v Berlíně, který vznikl jako jeden z vícera vedlejších projektů členů kapely Sunburned Hand of the Man (kapela vydala desky mimo jiné na Conspiracy Records či na labelu Thurstona Moora Ecstatic Peace). Head Of Wantastiquet vrství kytary, synthezátory, ruchy a šumy do omanných smyček a pohybuje se především v mlhách melancholicky psychedelického drone folku. Kromě toho dělá Paul příležitostně řidiče kapelám (do Prahy "dovezl" např. LSD March, Ignatze nebo Red Sparowes) a jeho první pražské vystoupení z roku 2009 jsme vydali jako split kazetu s Hellvete.
    Head of Wantastiquet jede na turné společně s irskou kapelou Woven Skull, která podobně folkově laděnou psychedelii podkresluje výraznou rytmikou, oscilující mezi rituální repeticí a nervní improvizací. Na jejich deskách můžete mimochodem najít i příspěvky v Praze dříve usazeného Jorge Boehringera, známého například z projektu Core of the Coleman.


Žádné komentáře: