pátek 2. září 2016

Kaspar Hauser / Dora Maar (Soft Power Records)
A protože nám už tento týden opět začala škola, připomeňme si tyhle, sice uplynulé ale skvělé, prázdniny ještě aspoň dvojpozdravem od skotských Soft Power Records.

Kaspar Hauser - Kaspar Hauser EP
Tak tohle nejsou jen tak nějací nalezenci. Jejich revírem je Glasgow, jejich temto je klaustrofobický post-punk, jejich minulost jsou The Downs (Josh Longton - zp/kyt, Anne Kastner - bas/zp) od Stabbed In The Back Records a Divorce (Andy Brown - bicí). Trio Kaspar Hauser a v květnu pro Soft Power Records realizovaný debut Kaspar Hauser EP. Zkreslené kytary a chytlavé melodie s nervózně naléhavými vokály. Úchvatná kazeta, připomínající naše punkové Emgetonky z počátku 80. let minulého století. A proto si jeden ze sta exeplářů nenechte ujít ani vy!! Jo, a když už tam budete, nezapomeňte na Brownem spoluzaložený (20. srpna) label Possession Records!!

A1./B1. Pencil Doings (03:30)
A2./B2. Enigma (02:22)
A3. /B3. Tannoy (04:10)
A4./B4. Dole Inside (03:30)


Dora Maar - Flights EP
Alter ego Piccasovo parnerky Theodory Markovićové si před třemi lety vypůjčila edinburghská čtveřice (Andrew R. Hill - zp/kyt/kl, Grant Munro-Martinez -bicí/zp, Andrew Scott - kyt/zp/kl, Erika Sella - bas/zp), která ještě v prosinci téhož roku oslnila svou eponymní prvotinou Dora Maar EP. Padesáti indie-popovými kazetami, aktuálně následovanými ještě o třídu lepší nahrávkou Flights. Čtyřskladbovým EP, bravurně znovuzvýrazňujícím echa Talking Heads a Josef K.
P.S.
A což takhle EP poslat na vinyly? Určitě by se po nich okamžitě zaprášilo, jako po této MC limitce.

A1. So, Young Fanatic (03:44)
A2. Walking With Heather (04:03)
B1. Towering Greyness (03:14)
B2. Magpie (05:16)


Žádné komentáře: