neděle 4. prosince 2016

Anděl Páně 2 (režie Jiří Strach)
Od čtvrtka můžete v kinech zhlédnout  filmovou pohádku režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně 2 (Marlene Film Production / Falcon), kterou na motivy pohádek Boženy Němcové napsal společně se scénáristou Markem Epsteinem. Ve volném pokračování JEDNIČKY vás tentokrát vzájemně se popichující dvojice anděl Petronel (Ivan Trojan) a čert Uriáš (Jiří Dvořák) vezmou mezi pozemské bytosti kvůli nechtěně utrženému jablku ze stromu poznání, které se z nebe zakutálí až do jedinečných lokací Českého Krumlova (dále třeba Ledeč nad Sázavou, Dolní Beřkovice a Zhůří u Horské Kvildy). Tam v předvečer svátku svatého Mikuláše potkávají jak trojici loupeživých koledníků (Stanislav Majer, Pavel Liška, Marek Taclík) a mstivého mistra Košťála (Bolek Polívka), tak samozdřejmě i lásku v podobě zamilovanosti párkaře (Vojtěch Dyk) do chudé švadleny Magdaleny (Vice Kerekes), platonicky milované také oběma hlavními aktéry od Nebeské brány, jejíž dcerka Anežka (Anna Čtvrtníčková) najde jablko poznání jako úplně první.
Skvělá, vtipná, hudebně dokonalá (Ondřej Brzobohatý Gregor) a především často  dvojsmyslně natočená DVOJKA, je skutečně pohádkou pro celou rodinu, kde hra s biblickou mytologií učí jak děti nezkažené, tak má snahu napravit rodiče, kteří podlehli konzumnímu a sobeckému způsobu života, upřednostňujícího "pseudo"-materialismus před životem duchovním. Ve dnech advetních ideální čas k zamyšlení (pro všechny).
Pokud Anděl Páně z roku 2005 získal na ČSFD 76%, pak Anděl Páně LP 2016 dostává, aspoň za mně, procent 99. Politiky olizující Bohdalku a "bílou" Zaňákovou fakt nemůžu. Ale to je osobní.

Žádné komentáře: