čtvrtek 13. října 2016

All Your Sisters / Introspekce / Whydie? - 16.10.2016 (A)VOID Floating Gallery, Praha 2 *** *** All Your Sisters / plus punkový host - 18.10.2016 – Velbloud Music Bar, Č. BudějoviceJiž tuhle neděli se na Rašínově nábřeží představí americké post-punkové duo All Your Sisters. A co na to pořádající Letmo Productions & Heartnoize Promotion? Jejich pozvánku přijměte níže a návštěvu určitě nepromarněte!!
Jestli to ale máte z ruky a nedaleko do Českých Budějovic, pak All Your Sisters si dejte hned v úterý 18. října ve Velbloudu. Předkapela zatím neznámá, ale prej punková.


Americký label The Flenser drží hudební esa v rukávu a nejinak tomu je u post-punkového dua All Your Sisters ze San Francisca. Jejich nové album Uncomfortable Skin úšpěšně putuje éterem a sekundovat jim v neděli 16. října v podpalubí lodi A(VOID) Floating Gallery na náplavce bude čerstvý objev pražské aIternativní scény: Introspekce. O afterparty se postará Whydie? z kolektivu (RARE) se svým DJ setem, kde o rovné osmdesátkové rytmy nebude nouze. Ostatně jako celý večer.

ALL YOUR SISTERS post-punk | electronic | The Flenser | US
“Myslím, že All Your Sister zahrnují hodně věcí: post-punk, industriál, noise i ambient.” tvrdí frontman dvoučlenného uskupení ze San Francisca Jordan Morrison. Jejich nové album Uncomfortable Skin je prosycené nostalgií, ale zároveň je všemi svými aspekty současné a hlavně chytlavé. Už od prvního alba Modern Failures z roku 2014 čerpá Morrison inspiraci hlavně ze své práce záchranáře v sanitce v Las Vegas. Na místě, kde viděl ty nejhorší věci, co si můžeme představit, které mu nikdy nezmizely z paměti, začal psát texty a hudbu, do níž se mu vzpomínky podvědomě vkrádají. Se svým spoluhráčem Mariem Armandem Ruizem, hrajícím na synťáky i basu, se rozhodli skládat hudbu mechanickou, dynamickou, dystopickou a hlavně hlasitou. Na internetových recenzích najdeme výroky jako “pure dark delight” nebo “gothic masterpiece”. Jisté je, že All Your Sisters se v duchu labelu The Flenser, na kterém nelze nalézt nic průměrného, staví do pozice vysoce zajímavé kapely s Vizí.

INTROSPEKCE post-punk | alternative | CZ
Pražská kapela Introspekce se zhlédla v osmdesátkové hudební a vizuální estetice plné reverbů, analogových krabiček i šumícící televize. Jonáš Zbořil z Rádia Wave si je vybral do soutěže Startér a na stránkách rádia dodává, že “celé Gymnasium EP patří k tomu nejzajímavějšímu, co jsme v září našli v zašitých koutech českého internetu a kapela nás baví i vizuálně.” Introspekce jsou skutečně jedna z kapel, kterou se vyplatí sledovat. Dřív, než to udělají všichni ostatní.

WHYDIE? DJ set post-punk | darkwave | CZ
Koncert uzavře Whydie? Se svým DJ setem. Zakladatel a člen známého pražského kolektivu (RARE) roztančí palubu post-punkovým setem v duchu těch nejlepších akcí, které promotérsko-djský kolektiv za svou historii uspořádal.

M.P. & OFER poetry | CZ/ISR
Emotivní, takřka až temně crustová poezie doprovázená psychedelickou kytarou izraelského démona Ofera zazní na úvod večera pro všechny, kterým není osud světa ukradený.

Vstup 190 Kč, pouze na místě.

(text: Letmo Productions & Heartnoize Promotion)


Žádné komentáře: