neděle 23. října 2016

The Cure / The Twilight Sad (22.10.2016, O2 arena Praha)
Včera si v pražské O2 areně odbyla svou šestou tuzemskou návštěvu jedna z mediálně nejznámějších post-punkových kapel The Cure. Čtyřicetiletá legenda z anglického Crawley, jejíž nepřéhlednutelným symbolem je stále ještě natupírovaná kštice Roberta Smithe. Přestože se podobným megakoncertům obloukem vyhýbám, libeňské obloukové konstrukci s předraženým sortimentem jsem tentokrát udělil výjimečně milost. Sice se nejednalo o tak famózní zážitek jako tomu bylo v květnu 1989 na Kisstadionu v Budapešti, ale i tak coby nostalgická vzpomínka na bezstarostná léta zahnívajícího komunismu,vyvolává ve mě takle pětka i po tolika letech stále velkou přitažlivost. Je ale pravdou, že v jednolité atmosféře bez jakýchkoliv překvapení a se striktně vedeným setlistem, vyčnívala především jejich nejstarší tvorba. Tím si tak trochu víc přeji téměř nesplnitelné, aby The Cure natočili ještě aspoň jedno jediné, tuším že snad už čtrnácté album, které by navázalo na kjůráckou minulost, ohraničenou právě "maďarským" Disintegration.
Téměř tříhodinové retrospektivě předcházelo zhruba třicetiminutové vystoupení skotských The Twilight Sad, kteří jsou živým příkladem toho, že i skvělá kapela se v megalomanském prostoru může úplně snadno ztratit. Škoda.

The Cure 22.10.2016 Praha
Open, High, A Night Like This, Push, In Between Days, Primary, Pictures of You, The End of the World, Lovesong, Lullaby, The Walk,  Sleep When I'm Dead, Just Like Heaven, Trust, From the Edge of the Deep Green Sea, One Hundred Years, End
---
Step Into the Light, Want, Burn, A Forest
---
Shake Dog Shake,  Fascination Street, Never Enough, Wrong Number
---
The Lovecats, Hot Hot Hot!!!, Friday I'm in Love, Boys Don't Cry, Close to Me, Why Can't I Be You?


The Twilight Sad


Tričko za 800 Kč, mikina za 1500 Kč. No, nekup to!

Žádné komentáře: