Krize nekrize, léto se blíží a s ním i řada hudebních festivalů, z nichž níže uvedené zatraktivní mj. také sheffieldští beďárové Arctic Monkeys.
Pokud se chystáte navštívit víkendovou dvojakci Reading-Leeds, stihnete navíc např. Radiohead, Kings Of Leon, Bloc Party, Kaiser Chiefs, The Prodigy, Placebo, Maxïmo Park, Yeah Yeah Yeahs, Ian Brown, Fall Out Boy, Deftones, Funeral For A Friend, The Courteeners, Vampire Weekend, Eagles Of Death Metal, Jamie T, White Lies, AFI, Friendly Fires, Glasvegas, Florence And The Machine, The Gaslight Anthem, Gallows, Gossip a mnoho dalších. Zde ale s nákupem vstupenek příliš neotálejte, protože do rána už může být pozdě.
02.7. Open'er Festival Polsko
04.7. Rock For People Festival, ČR
05.7. Arena Wien, Rakousko
09.7. Exit Festival, Srbsko
13.8. Oya Festival, Norsko
14.8. Way Out Festival, Švédsko
15.8. Beat Day Festival, Dánsko
21.8. Highfield Festival, Německo
23.8. Lowlands Festival, Holandsko
28.8. Leeds Festival, UK
29.8. Reading Festival, UK
pondělí 30. března 2009
neděle 29. března 2009
Depeche Mode (Sounds of the Universe) x The Prostitutes (Hometown Zombies!) x MONO (Hymn To The Immortal Wind)
Zatímco pořadatelé (doposud vyprodaného) pražského koncertu Depeche Mode začali uvolňovat nová místa k sezení v sektorech Bronze a Silver, na planetu Zemi začaly dopadat první zvuky na dvacátého dubna nachystaných Sounds of the Universe (Mute). Přestože byl k nahrávání po úspěšné Playing the Angel (2005) opět přizván producent Ben Hillier (The Horrors, The Rascals, Blur), působí novinka bez kytarové a experimentální „drzosti“ v analogově syntezátorových půvabných melodiích značně nevýrazně a mdle. Jako by nahrávka vznikala bezcílně s využitím 80’s b-stran DM, doplněných čímsi od teplomil(n)ých Pet Shop Boys a samozdřejmě vynikajícím vokálem Davida Gahana. Krásné dvanácté místo Sounds of the Universe není ale v diskografii kapely zase až tak špatné, co? Že by za to mohla v tomto případě nešťastná 13 (skladeb), či prozíravost názvu pilotního singlu (Wrong)?
P.S. DM revival s klukem, co zpívá jako Gahan.
Mnohem silnější hudební zážitek však k mému velikému překvapení přináší domácí The Prostitutes se svým druhým albem Hometown Zombies! (Championship Records), přibaleným k březnovému měsíčníku Filter #38. Přesně po vzoru před dvěma lety načasovaných Sunshine – Dreamer (Universal), zachytila kapela s producentem (jinde pramizerným) Dušanem Neuwerthem současný středoproudý „indie(?)“ trend zahraničních hudebních TV stanic. Agresivní electro-dance- rock’n'roll s vyklidňujícím akustickým country se sice stejně jako v případě depešáků rozprostírá na zbytečně dlouhé ploše, ale oproti Sounds of the Universe je plný na první poslech chytlavých hitovek, v čele se singlem Leave it Like it is, ve kterém odhalila svůj sexy vokál La Petite Sonja (Kill The Dandies!, ex-Mojmir Papalescu & The Nihilists).
No a závěrem ještě uvádím tip do pražské Akropole na 7. dubna, kam na pozvání Silver Rocket opět zavítají japonští MONO, jejichž z mého pohledu doposud nejlepší album Hymn To The Immortal Wind, právě vycházející na značce Temporary Residence, hravě strčí výše zmíněné tituly do kapsy. A to navíc bez zbytečných slov, resp. beze slov. Tohle je Sounds of the Universe (10/10)!
pátek 27. března 2009
ALAK - Clarinettis Qoonotations: Too Many Notes (Kaleidoscope)
Tento týden uvolnilo malinké londýnské vydavatelství Kaleidoscope na internet aktuální album kalifornského projektu ALAK, za nímž kromě řady dalších spoluhráčů stojí především Jocelyn Jade Noir – nežná mystická folkařka, kterou jako Alas, Alak, Alaska! najdete také na 7“ splitu s Whitman (2007 Folktate). Spodní hranice downloadu Clarinettis Qoonotations: Too Many Notes začíná na 50 amerických centech a pokud už začínáte přemýšlet o mp3 jako o brakovém (ne)zboží, vezměte prosím deluxe CD balíčkem po 7 £.
Závěrem chci popřát bruselským tapisériím příjemný euro večer s minimálně takto autentickou hudbou a brzký návrat do rukou AP.
I. Alas, runners.
II. Because surprises change so little
III. Finick While Clicking It's Fingers
4: burning circles
V: Tha Ginseng Jissup
VV: Key Drum Catawba
OO: pumpkin teeth are soft but have low low brass-o.
8: Juniper the Arrows
9: Crystal Power Attack
X. Wooleathe Mneathe
11: Tragos Ode
XII: STARK FOOL (STRAW PYRAMID)
13: Tha Eighther
úterý 24. března 2009
Filmový festival Jeden svět - Hluboká nad Vltavou (26.-28.3.2009)
Ve dnech 26.-28. března uvede společnost Člověk v tísni ve spolupráci s městem Hluboká nad Vltavou v místním kulturním centru Panorama filmový festival Jeden svět, v jehož prostorách probíhá až do konce měsíce výstava Opravdové Bělorusko, mapující dvanáct tamních příběhů odvahy a nezlomnosti ve fotografiích Uladzimira Hrydzina a textech Zmiciera Pankavce.
Slavnostní zahájení je naplánováno na čtvrtek 26. od 19 hodin.
26. 3. 19.00
Tři (Three) - Goran Dević / Chorvatsko 2008 (30 min.)
Výslech (Interrogation) - Namik Kabil / Bosna a Hercegovina 2007 (45 min.)
27. 3. 19.00
Barmský VJ (Burma VJ) - Anders Ostergaard / Norsko, Švédsko, Dánsko a Velká Británie 2008 (84 min.)
28. 3. 19.00
Zúčtování (The Reckoning) - Pamela Yates / USA 2009 (100 min.)
Rodeo Massacre – Same Old Story / Sundance Kid (April 77 Records)
Rodeo Massacre v roce 2006
Brand New Day
Rodeo Massacre vloni
Woman
a takhle
Same Old Story
Subdance Kid
znějí Rodeo Massacre na debutovém singlu Same Old Story / Subdance Kid, vydaném počátkem března na znamenitém lebelu April 77, založeném jejich původním bubeníkem a starším bratrem kytaristy Michaela (Zorba) Bricem Partouchem. Toho před dvěma lety nahradil spoluhráč Bretta Andersona (Suede) Sebastian Sternberg, kterého z Londýna, kam se kapelka přesunula z Paříže, navíc doplnil baskytarista Pete Perrett Jr. z Babyshambles. Zbývajícími pachateli country-punk-rock’n’rollové psychedelie, produkované Richardem Gottehrerem (Blondie, The Go-Go’s) jsou ještě kytarista François Marcelly (Sly and The Gayz), řečený Ulf The Wolf a půvabná zpěvačka Isabelle (Izzy) Lindqwister, jejíž podobu dle svých představ zaznamenal na obalu Riton La Mort.
Brand New Day
Rodeo Massacre vloni
Woman
a takhle
Same Old Story
Subdance Kid
znějí Rodeo Massacre na debutovém singlu Same Old Story / Subdance Kid, vydaném počátkem března na znamenitém lebelu April 77, založeném jejich původním bubeníkem a starším bratrem kytaristy Michaela (Zorba) Bricem Partouchem. Toho před dvěma lety nahradil spoluhráč Bretta Andersona (Suede) Sebastian Sternberg, kterého z Londýna, kam se kapelka přesunula z Paříže, navíc doplnil baskytarista Pete Perrett Jr. z Babyshambles. Zbývajícími pachateli country-punk-rock’n’rollové psychedelie, produkované Richardem Gottehrerem (Blondie, The Go-Go’s) jsou ještě kytarista François Marcelly (Sly and The Gayz), řečený Ulf The Wolf a půvabná zpěvačka Isabelle (Izzy) Lindqwister, jejíž podobu dle svých představ zaznamenal na obalu Riton La Mort.
neděle 22. března 2009
Eva Mansfeldová + Libor Hurda (Knížecí dvůr, Hluboká n. Vlt.) / TEArTR RAJDO + DVA + Gaffa (Koráby pouště, Velbloud ČB – 21.3.2009)
V rámci neformálního zasedání ministrů zahraničí 27 zemí EU byla včera v prostorách hlubocké Galerie Knížecí dvůr (AGRIPROD CZ a.s.) zahájena společná výstava významné představitelky české variace konkrétního umění a op-artu Evy Mansfeldové a uměleckého kováře Libora Hurdy. Zatímco u absolventky pražské AVU (prof. Alois Fišárek), využívající ve svých geometrických a přírodně meditativních obrazech silných olejový vrstev na akrylovém podkladu dosáhnete určitého „pohybu“, kovové plastiky pelhřimovského rodáka, inspirované převážně figurálními motivy působí chladným až bizarním tajemstvím.
Výstavu lze navštívit až do 23. dubna 2009.
Po svém se chystají Gymnich přivítat také sousední České Budějovice, kam v pátek sedmadvacátého zavítají v rámci Eurofestivalu 2009 víceméně „spomalená“ jména domácí a slovenské hudební scény, kterou budou moci zachránit snad už jen divadelní pohádková představení dětského stanu. Zde kromě Studio dell ´arte (13.00) a Téměř divadelní společnosti (14.45) vystoupí od jedenácti hodin také TEArTR RAJDO Jitky a Jakuba Doubravových (Petr Nikolaev - Černá slečna slečna Černá 2002, Kousek nebe 2005), kteří včera večer zahájili druhou polovinu Korábů pouště. Do Velblouda si s sebou přivezli loutkové, výtvarné a pohybové představení RAGNARÖK – Severské ražniči, inspirované severskou mytologií a vlastními skandinávskými zážitky. Prostřednictvím dřevěných objektů, loutek, kostí, kůže, ohně, světel a prapodivně znějících improvizovaných zvuků tak vytvořili magický prostor života bez časového zařazení.
Po vynikajícím hereckém výkonu, korunovaném mroží erotikou, obsadila pódium hradeckokrálovská skupina DVA, v současné době propagující na celojarním turné loňské album Fonók (Indies Escape), které v žánrových cenách Anděl 2008 porazili v kategorii Album roku Alternativní scéna OTK – Okolo (Silver Rocket).
Báru (ONA – saxofon, klarinet, hračky, zpěv) a Jana (ON – kytara, beatbox, smyčky, zpěv) Kratochvílových doplňovala výdžejka, umocňující folklórní atmosféru neexistujících národů zpětným projektorem s řadou různých výtvarných pomůcek. Během hodinového fascinujícího představení, několikanásobně rafinovanějšího než studiová nahrávka, zaznělo (asi i) několik málo skladeb (výborná Mechanika) z chystané aprílové novinky Imažky kolbažky (Hometable).
Tečku za prvním jarním dnem a zároveň pátým – tentokrát velice mile přijatým pouštním korábem, udělala svým půlhodinovým setem světoznámá táborská trojka Gaffa, mj. vítěz Malé Alternativy 2008, jejíž dívčí pank zazněl na společných koncertech s The Death Set, Gallon Drunk, či Atlantic Cable. Ve dnech 29.-30.5. lze kapelku zastihnout vedle Antlers, Aran Epocha, Brainworms, Gnu, Human Steak a mnoha dalších na letošním Free Dim Festu 09. Tak zatím.
pátek 20. března 2009
These Are Powers – All Aboard Future (Dead Oceans)
Aktuální třetí deska tanečně-experimentálních chaotiků These Are Powers All Aboard Future, se vedle znovuvydaných Terrific Seasons, Taro Tarot a řady dalších nepřehlédnutelných projektů (Akron/Family, Bishop Allen, Phosphorescent) tímto titulem úspěšně zařadila do katalogu Dead Oceans, kam dle oficiálních informací přestoupili v červenci ’08. Devět novinek (+1) pohybujících se oproti předchozím nahrávkám v odlišnějších noise-exteriérech se smyslem pro nepatrnou melodii, vytvořilo jejich doposud nejkompaktnější dílo, plné hudebně uvolněné citlivosti s mystickou přitažlivostí. Ubylo psycho-šílených vokálních projevů a beatovou přímočarost nahradila paleta košatě se rozpínajících obzorů „budoucnosti“, umožňujících snadnějšího uchopení této vyjímečné, po citronech vonící nahrávky.
Těsně před vydáním All Aboard Future se kapela prezentovala na brooklynském Secret Project Robot (nyctaper), kde za spoluúčasti ilustrátorů bookletu, představili naživo několik albobých skladeb. Takže kdo chyběl v říjnu v Meet Factory, může si o jednom „ambiciózním“ hudebním souboru udělat obrázek z volně přístupného záznamu (13.2.2009).
01
02 Cockles (Tarot Tarot)
03 Double Double Yolk
04 Untitled (new song)
05 Adams Turtle
06 Life of Birds
07 Easy Answers
08 Chipping Ice (Tarot Tarot)
09 World Class Peoples
Life of Birds
Blue Healer
Millimetrik & Building Castles Out Of Matchsticks – The Attic EP (Sound In Silence)
Malinké řecké vydavatelství Sound In Silence zařadilo minulý týden do svého, již ze 3/5 vyprodaného katalogu další pozoruhodnou nahrávku, jejíž obsah tentokrát pro pana Mastrokostase (Absent Without Leave) naplnili po dvou novinkách a vzájemném remixu hudebníci z Kanady.
A protože tam asi pánové dostávají přednost, tak na společném 3“ CD (200 ks) uloženém v mini DVD krabičce vystupuje jako první Pascal Asselin alias Millimetrik. Ten po velice úspěšném loňském albu Northwest Passage's New Era (Make Mine Music) si na vlastní značce Chat Blanc Records stačil v nákladu 300 ks vydat Keys EP, kde ve skladbě Pop-éponge využil magičnosti Port-Royal a projektu Building Castles Out Of Matchsticks, za nímž stojí Anne Sulikowski. A právě BCOOM dodává The Attic EP splitu díky své vokální a ambientní křehkosti vedle electro-instrumentálních, k hip-hopu svádějících melodií více přirozenosti a příjemné melancholie.
Oceníte-li krásu AS, pak se poohlédněte po její dvojskladbové 192kbps téměř hodinu trvající nahrávce October Sky (2008 Ping Things – každého 22. v měsíci novinka) s předělávkou Water from the Moon (Sky) Coreye Mitchella Harta a výborné Secret Lands (Trace Recordings), kterým předcházela řada zajímavých DIY CD-R.
neděle 15. března 2009
Disconcerts – Human Figure In Motion / Change Remark (Structurally Sound)
Obdivovatelé Franze Kafky, Davida Lynche a kultovních Postcard Records Hugo Hamper-Potts (kyt., zp.), Richard Trust (bicí) a Adam Thomas (bas.) zavítali do zkušebny poprvé společně v květnu 2007. Posledního jmenovaného nahradil o rok později Alan Pilkington a pokud zalistujete průvodcem malého jihoanglického městečka Chichester, najdete zde kromě gregoriánské architektury a světoznámého festivalového divadla také odkaz na post-punkové trio Disconcerts. Doposud kapela nabízela pouze podomácku vyrobená EP Book Chairs Thoughts, Ships In Bottles a Selsey Bill, která koncem února hravě přerostl velice očekávaný 7“ Human Figure In Motion / Change Remark, o jehož vydání se postaral label kytaristy a zpěváka Neils Children Johna Lingera Structurally Sound.
(pro mě) Singl měsíce s Hugovo kresbou tak doplňuje řadu současné „nové“ vlny, jejíž tíhové zrychlení lze vynásobit mj. např. Electricity In Our Homes, S.C.U.M., Selfish Cunt, Micron 63, Project:Komakino, Ox.Eagle.Lion.Man, Televised Crimewave, Lord Auch, či zmiňovanými Neils Children, jejichž LP X.Enc. se snad už konečně dočkáme 11. května.
pátek 13. března 2009
Fever Ray – Fever Ray (Rabid Records / Mute)
Ještě dlouho před tím než začali čínští podnikatelé skupovat celosvětovou krizí podlomené evropské podniky, stačilo zaplavit sanfranciské ulice na čtvrt milionu jejich skákajících produktů „barvy jako žádné jiné“. Samotně tupé motto televizního, jinak celkem vydařeného spotu Balls dánského režiséra Nicolaie Fuglsiga, inspirovaného Late Show Davida Lettermana (CBS), doprovázela půvabná melodie švédského songwritera Josého Gonzálese Heartbeats (Peacefrog Records 2006), zapůjčená sourozeneckou dvojicí The Knife. Přestože se díky této skladbě (LP Deep Cuts 2003) dostávalo Karin Dreijer Andersson a Olofu Dreijerovi zpětně stále širší pozornosti, v jejich kritiky kladně přijímaném electro-crow-popu však docházelo ke stagnaci, vrcholící současně pauzírujícím (mateřským) obdobím. Zatímco si Karin vypňovala volné chvilky s Röyksopp (What Else Is There? – LP Understanding 2005, This Must Be It + Tricky Tricky – LP Junior 2009) a dEUS (Slow – LP Vantage Point 2008), její sólový projekt Fever Ray začal získával stále jasnější obrysy. Začátkem ledna vyšel nádherný 7“ If I Had A Heart / If I Had A Heart (Fuck Buttons Remix) a týden na to uvolnili Rabid Records 320 kbps verzi eponymního debutového alba, které příští týden dostane prostor také na vinylu a CD. Podmanivá atmosféra deseti temně strašidelných a pomalu se vynořujících chladných skladeb, oproti The Knife s větším důrazem na text a kontrast křišťálového vokálu se zkresleným, dopněný v nejsilnější Keep The Street Empty For Me o Cecilii Nordlund (aka Cilihili), staví dle mého tuto nahrávku mezi jeden z nejvyšších vrcholů tohoto roku.
Fever Ray dávám 19/20 a předem asi i nesplnitelné přání, aby se sešli na jednom pódiu společně s 80’s DM a klenoty uplynulého roku Portishead. Nereálné, nicméně melancholicky krásné snění.
If I Had a Heart
When I Grow Up
Remix
úterý 10. března 2009
Northerner - The Ridings (Home Assembly Music)
Rok po vynikajícím mini albu There’ll Be Other Holidays (Misplaced Music), přichází bradfordský designér nadpozemských melodií Northerner (Martin J. Cummings) s debutovou deskou The Ridings (36‘), kvůli které, jak tedy některé prameny hovoří, vznikl dokonce i malinký nezávislý label Home Assembly Music. Jedenáct jemně elektronických novinek zde oproti předchozí nahrávce častěji „narušují“ nádherné pasáže akustických kytar, temně-záhadné, místy až strašidelné zvuky a pocit plastického neznáma. Pokud u vás však tato vize již nyní navozuje depresivní stavy větší, než dokáží vyvolat dohromady hospodářská krize s nedostatkem slunce, pak se vybízí možnost šáhnout do digipacku ještě pro bonusové, optimismem a remixy zářící Remixed CD (45‘) jednotlivých skladeb.
Z mého pohledu Nejlepší album měsíce února 2009 už jen podtrhuje výčet projektů, stojících za upravenými verzemi bez(zá)vadného The Ridings (300 ks).
Aus (Yasuhiko Fukuzono)
Bracken (Chris Adams)
Epic45 (Ben Holton, Rob Glover)
Fieldhead (Paul Elam)
Gareth S. Brown
Glen Shipley
Part Timer (John McCaffrey)
Portal (Scott Sinfield)
The Declining Winter (Richard Adams) – další na Home Assembly Music?
Winter North Atlantic (Ed Carter)
Yuri Lugovskoy
pondělí 9. března 2009
Silver Rocket pro Jáchyma - 14.3.2009 Matrix (Praha)
OTK, Sporto, Diario (D), Wollongong, Lyssa, Aran Epochal
14. března od 19.00 v Matrixu
Naši kamarádi Honza a Šárka mají mají skvělýho šestiletýho kluka Jáchyma. Jáchym je autista. Ještě nezačal mluvit a podle psycholožky odpovídají jeho dovednosti dvouapůlletýmu dítěti. Jak asi víte, medicína si s autismem neví moc rady a prognózy nejsou moc optimistický…
Jenže Honza se Šárkou se nevzdávají. Na vlastní pěst a s pomocí dobrovolníků rozjeli pro Jáchyma intenzivní program, založenej na knize Barryho Neila Kaufmana „Son-Rise: Zázrak pokračuje“, která popisuje úspěšnej boj malýho Rauna Kaufmana s autismem. „Vidíme, že Jáchym dělá v sociálním kontaktu pokroky,“ popisuje Honza. „Vy, kdo ho znáte, víte, že Jáchym je možná nejpraštěnější dítě na světě, které dělá neuvěřitelně trhlé věci, ale my teď díky Son-Rise programu víme, že rozhodně nechce být sám, uzavřený ve svém světě. Vidíme, že s námi svoje radosti rád sdílí a že ho těší být s námi (což dokáže dát najevo neuvěřitelně milým způsobem).“
Honza se Šárkou ale potřebujou víc. „Občas bojujeme s vlastní malomyslností, smutkem, s pocity neúspěchu, s obavami z budoucnosti,“ přiznává Honza. Potřebujou naději, že Jáchyma dokážou povzbudit k tomu, aby mluvil, hrál si se svým bráchou a s ostatníma dětma. Tou nadějí je specializovanej kurz v Autism Treatment Center of America, kde nabízejí pětidenní trénink Son-Rise Intensive, kterýho se účastní rodiče i s dítětem. Rodiče, co se kurzu zúčastnili, o něm mluví jako o nový cestě a naději – a to je přesně to, co Honza se Šárkou potřebujou. Z ceny kurzu zbývá zaplatit ještě 11 200 dolarů (cca 224 000 Kč) a na letenky do USA bude potřeba asi 60 000.
Obdivujeme, s jakým zápalem a vírou se Honza se Šárkou pustili do těžkýho boje. Jejich nadšení a vůle jsou inspirující. Tyhle dva se nikdy nevzdají… Silver Rocket proto pořádá benefiční koncert, jehož kompletní výdělek poputuje přímo k Jáchymovi. 14. března v Matrixu můžete vidět OTK, Sporto, Wollongong, Lyssu, Aran Epochal a taky Diario z Lipska. Všichni hrajou zadarmo. Vstup bude 200 korun a když se vás sejdou třeba dvě stovky (jak doufáme), pošlete Jáchymovi hodně podstatnej příspěvek. Prosíme, zkuste popřemejšlet nad tím, že byste jeden večer v březnu strávili s kapelama a přispěli tak někomu, kdo to strašně potřebuje…
Děkujeme!!!
Silver Rocket
(přeposláno)
14. března od 19.00 v Matrixu
Naši kamarádi Honza a Šárka mají mají skvělýho šestiletýho kluka Jáchyma. Jáchym je autista. Ještě nezačal mluvit a podle psycholožky odpovídají jeho dovednosti dvouapůlletýmu dítěti. Jak asi víte, medicína si s autismem neví moc rady a prognózy nejsou moc optimistický…
Jenže Honza se Šárkou se nevzdávají. Na vlastní pěst a s pomocí dobrovolníků rozjeli pro Jáchyma intenzivní program, založenej na knize Barryho Neila Kaufmana „Son-Rise: Zázrak pokračuje“, která popisuje úspěšnej boj malýho Rauna Kaufmana s autismem. „Vidíme, že Jáchym dělá v sociálním kontaktu pokroky,“ popisuje Honza. „Vy, kdo ho znáte, víte, že Jáchym je možná nejpraštěnější dítě na světě, které dělá neuvěřitelně trhlé věci, ale my teď díky Son-Rise programu víme, že rozhodně nechce být sám, uzavřený ve svém světě. Vidíme, že s námi svoje radosti rád sdílí a že ho těší být s námi (což dokáže dát najevo neuvěřitelně milým způsobem).“
Honza se Šárkou ale potřebujou víc. „Občas bojujeme s vlastní malomyslností, smutkem, s pocity neúspěchu, s obavami z budoucnosti,“ přiznává Honza. Potřebujou naději, že Jáchyma dokážou povzbudit k tomu, aby mluvil, hrál si se svým bráchou a s ostatníma dětma. Tou nadějí je specializovanej kurz v Autism Treatment Center of America, kde nabízejí pětidenní trénink Son-Rise Intensive, kterýho se účastní rodiče i s dítětem. Rodiče, co se kurzu zúčastnili, o něm mluví jako o nový cestě a naději – a to je přesně to, co Honza se Šárkou potřebujou. Z ceny kurzu zbývá zaplatit ještě 11 200 dolarů (cca 224 000 Kč) a na letenky do USA bude potřeba asi 60 000.
Obdivujeme, s jakým zápalem a vírou se Honza se Šárkou pustili do těžkýho boje. Jejich nadšení a vůle jsou inspirující. Tyhle dva se nikdy nevzdají… Silver Rocket proto pořádá benefiční koncert, jehož kompletní výdělek poputuje přímo k Jáchymovi. 14. března v Matrixu můžete vidět OTK, Sporto, Wollongong, Lyssu, Aran Epochal a taky Diario z Lipska. Všichni hrajou zadarmo. Vstup bude 200 korun a když se vás sejdou třeba dvě stovky (jak doufáme), pošlete Jáchymovi hodně podstatnej příspěvek. Prosíme, zkuste popřemejšlet nad tím, že byste jeden večer v březnu strávili s kapelama a přispěli tak někomu, kdo to strašně potřebuje…
Děkujeme!!!
Silver Rocket
(přeposláno)
neděle 8. března 2009
Osvětim-Birkenau 1944
Dnes si až na skupinu iracionálně uvažujících dutých lebek připomínáme největší hromadnou likvidaci českých občanů za druhé světové války, ke které došlo před 65 lety v koncentračním táboře Osvětim-Birkenau. Ač se jim v „rodinném táboře“ (B-II-b) dostávalo oproti ostatním spoluvězňům nepatrně lidštějšího (zvláštního) zacházení, svou životní etapu zde po nezvykle dlouhé (půlroční) karanténě nedobrovolně ukončilo v plynových komorách na 3792 židovských mužů, žen a dětí, pocházejících ze dvou terezínských transportů, označených SB. Frist – sechts Monaten Karantene.
Vzpomněl si ve středu na tento eufeministický výraz pro popravu bez soudního rozhodnutí také Nejvyšší správní soud, který pro nedostatek přesvědčivých důkazů zamítl návrh vlády na rozpuštění krajně pravicové Dělnické strany?
A to že jako proč?
No, to jen tak pro "odlehčení" tragedie noci z 8. na 9. března roku 1944.
(SB znamenalo zvláštní zacházení – sonderbehandlung)
pátek 6. března 2009
Donaufestival - program 2009
Koukněte, vyberte a nakonec třeba i přijeďte letos do rakouského Kremsu podpořit "tradiční" Donaufestival.
Za letošní znělkou hledejte Zombie Zombie.
A zde "malá" live návnada.
středa 4. března 2009
Spider And The Flies – Something Clockwork This Way Comes (Mute Irregullars)
Vlnka střídá vlnku a do nakloněné pramice natékají kalné splašky analogové elektroniky. Trend poslední doby vrací sílu pravověrným depešákům, zrezivělou orbitální stanici uvítají chlebem a solí na planetě Festival a možná přijede i Jitka s novým Oceánem. Stejný „elekro-pravěk“ zastupuje ale i Barry Smith, nebo-li Barry 7 z Add N To (X), tentokrát coby spoluproducent sedmiskladbového mini alba dvojice Spider And The Flies, pojmenovaného Something Clockwork This Way Comes. Na první poslech prachobyčejně nezáživná nahrávka Toma Cowana (Tomethy Furse) a Rhyse Webba (Spider Webb) však v sobě skrývá tajemně-hitové prvky, promlouvající se stíny domovských garážově-gotických The Horrors, kteří po dva roky starém a skvělém debutu Strange House (Loog) jaksi .... LP Primary Colours (XL Recordings 4.5.2009).
Pětadvacetiminutovou nahrávku ze začátku února doprovází prozatím jediný a vyprodaný singl Metallurge / Reskond Leslie (11/2007) a najdete ji vedle XX Teens a The Broken Hearts v katalogu Mute Irregullars. Pokud však Something Clockwork This Way Comes přesto neskousnete, dejte těmhle snaživým členovcům šanci alespoň v jejich Reckoner remixu (Radiohead).
pondělí 2. března 2009
Nuggies – Nuggies EP (2009)
Dnešní moje zcela náhodné setkání s nevím kým ještě čtenou tištěnou podobou Rock & Popu (U2 s.r.o.), přináší mj. také malinké nakouknutí pod pokličku, řekl bych i mnou hodně očekávané, prozatím bezejmenné novinky Sunshine. Zda-li použitá fotografie Jany Kusalové vypovídá o současném směru kapely, mohli bychom se v druhé polovině května, kdy deska vyrazí po některé z tradičních cest za posluchači, dočkat třeba electro-noisu čerstvých Nuggies, i když Kájovo (a Janino) tričko Health hovoří trošku jinak.
Zatímco Sunshine stále krmí nedočkavce remixy svých starších skladeb, američtí Nuggies nabízejí po tvrdých dvou měsících existence již sedmiskladbové Nuggies EP. Po úvodním průletu neznámým prostorem vás Eli Lederman, Matt Michaels a Matt Selsky úspěšně připojí do experimentálního prostoru mimozemšťanů, náramně se právě bavících u Facebooku pohledem na předpotopní silikonové úpravy polonahých krasavic. Zde strávíte podivuhodných dvacet minut bez tlumočníka, neutratíte ani korunu a ještě dostanete suvenýr na cestu. Prostě, jiná Země, jiný mrav, tak se k tomu taky stav (……). hahaha
1. Angry Beaver
2. Spam
3. Banana Pancakes
4. Breaking The Ice
5. I And
6. Commander Keen
7. Bazooka Joe
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)