úterý 28. února 2012

PAVELVOOD



PS: zde

Ekoplekz – Dromilly Vale EP (Public Information)



U příležitosti včerejšího vydání bristolské elektroniky Dromilly Vale si vás Public Information dovolují pozvat do WAV nitra zkušeného Nicka Edwardse (alias Ekoplekz), kterým si třistakusovou edici dvanáctipalců navíc rozšíříte o dub-verzi Dick Mills Blues a skladbu Rotamation. Stačí se přihlásit na stránkách této slušně rozjeté londýnské značky k odběru jejich net-novinek a pak jen očekávat další (a další) bonusy. Po jménech jako ADR, NO UFO’s a F.C. Judd jde o velice lákavou nabídku. Co říkáte?

A1. Dick Mills Blues
A2. Dromilly Vale

B1. Neutronik
B2. Jugglin 'Fer Jesus
B3. Clayton Freak

neděle 26. února 2012

Soft Riot – Another Drone in Your Head (Tundra Dubs)



Máte rádi pohádky? Já pohádky miluju. Zvlášť ty o pomateném Vaškovi, vášnivém sběrateli propisek a GRIMovku o Jeníčkovi a Mařence. Tu neostudnou loni быстрo znovu natočili Mitch Patrick (VIDEOGRAVE) s Lauren Levitt a jako hudební podklad zvolili kouzelné melodie Jacka Duckwortha, ukrývaného pod jmény JJD, Savage Furs, či Soft Riot. A právě jeho poslední jmenovaný (sólový) projekt nyní prostřednictvím Tundra Dubs přichází s aktuálním EP Another Drone in Your Head, jednoznačně zastiňujícím nejen loňskou volně dostupnou prvotinu No Longer Stranger (No Type & Panospria), ale i další práce, zachycené v současném miléniu např. značkami Action Driver, Ache Records, Kill Rock Stars atd. K dnešnímu aprílovému počasí je tento synth-popový soundtrack z Londýna ideální volbou, jak do svých hlav navíc nepustit pohádky o gorilách a dalších politických strašidlech – Another Drone in Your Head!

01. Another Drone In Your Head
02. You Can’t Please Everyone
03. Do Less
04. Variations on “Another Drone In Your Head” by Mild Peril (Chris Flatline)
05. You Can’t Please Everyone (ΔAIMON Remix)
06. You Can’t Please Everyone (William Winslow Hansen’s Von Trapp Zombie Mix)
07. You Can’t Please Everyone (Babe Rainbow Refix)
08. Do Less (FUNERALS Remix)

HANSEL AND GRETEL (2011) from MITCH PATRICK on Vimeo.

pátek 24. února 2012

The Proper Ornaments EP (No Pain In Pop)



Potkali se před více jak šesti lety, ale svůj první společný singl Recalling / Are You Going Blind? vydali až v září 2010 na sanfranciské značce Make A Mess Records. THE PROPER ORNAMENTS. Australsko-anglické duo Max Clapps (Let‘s Wrestle) a James Hoare (Veronica Falls), zastoupené též úpravou skladby Look Away na loňském bonusovém cd Pete Astor – Songbox (A Second Language). Podobně jako třeba The Bishops a vlastně téměř celá brit-popová (90’s) scéna, tak i TPO vykopávají jistoty tzv. šedesátek, což dokazuje velice podmanivé eponymní 12“ EP labelu No Pain In Pop (12/2011). Stejně jako v případě debutového 7" zde znovu vypomohl Charlie Alex March a i přes jeho nepříliš dlouhou stopáž mu určitě podlehnete hned po prvním poslechu. Nakonec, přesvěčte se sami – THE PROPER ORNAMENTS.

P.S.
Vedle výše zmíněných zástupců nepřehlédnutelných kytarových kapel současného Londýna nelze nepřipomenout ani bývalé a aktuální „TPO-live“ spoluhráče, kterým vévodí jejich neoficiální třetí člen, bubeník Ralph Philips (ex-Scritti Politi) a dále jména jako Daniel Nellis (Jerry Tropicano), WPG (Let’s Restle), či dřívější Henry Whithers (Lovvers), Koichi Yamanoha (Screaming Tea Party) a Michael Lovett z Your Twenties, které spoluzakládal právě James Hoare (TPO)!!!!!!!!!!!!

A1. Who Thought (2:08)
A2. Riverboat (3:23)

B1. Shining Brigit (2:20)
B2. You Still (1:29)
B3. Drop Off (1:44)

The Proper Ornaments - Who Thought from ///NO PAIN IN POP\\\ on Vimeo.


úterý 21. února 2012

THE TRIAL – Pictures (Monitor Records)



Je to už téměř třicet let, co po Berouně začaly poletovat první myšlenky založit českou verzi anglické nové vlny, které v té době na komerční synth-popové scéně vévodily kapely jako Depeche Mode, The Human League, či Visage. Po řadě experimentů lze za počátky The Trial považovat ale až rok 1988, kdy místy osmičlenný soubor vedený „praotcem“ Karlem Zýkou nahrál čtyřskladbové demo. O dva roky později získal sympatie Josefa Příba a jeho tehdy velmi nadějného Monitoru, který vydal 7“ In The Fiction Press / Sex Story, debutové album Pictures (1991) a kapelu dostal i na televizní obrazovky. Dokonce The Trial přijal John Peel (BBC Radio One, Radio Luxemburg) ještě před u nás celkem dost přeceňovanými EOST, či Here. Navíc díky těmto kontaktům se sexteto spojilo s producentem Chrisem Parrym, který v Berlíně zajistil nahrávání druhého alba No Love In Future a následujícího singlu You And Darkness / Into The Night (Blitz Records). Slibnou kariéru sice oficiálně The Trial ukončili v roce 1993, ale občas se některé novinky na cestu kolem světa přece jen vypraví. Jako např. kompletní diskografie, videoklipy Pull It Back a Let’s Abake Down, či různé kompilace (Grispy Nuggets #2-2010, #5-2011). V době vykrádání celosvětové hudební fondu by případná reedice neprávem přehlíženého LP Pictures mohla pro tuzemskou zatuchlost znamenat důležité oživení, ba i nemalou inspiraci.

A1. The Bodies Of Evenings
A2. Terrible Scream
A3. Television Liar
A4. Make-Up
A5. Shut Up !

B1. Yourself
B2. Sky Of Secrets
B3. Anybody
B4. In The Fiction Press
B5. My Bed
B6. What Do You Say?

pondělí 20. února 2012

Pan Pavel II



PS: zde

Stay+ - Dandelion EP (RAMP Recordings)



A je to venku - stokusová edice 10“ singlu Dandelion (feat. Psychologist), doprovázeného na b-straně neméně zajímavou úpravou Dandelion (15811). Po jednostraném 12“ Fever jde tak o druhé zastavení Stay+ (dříve Christian AIDS) u východoanglického labelu Toma Kerringeho RAMP Recordings, poskytujícího své nahrávky též skrz sublabely Brainmath, Fourth Wave a Pattern.

P.S.
Pouhým přepnutím na 33 rpm vykouzlíte z dance-retra in-witchhouse. Přesto původních 45 je 45 - Stay+

neděle 19. února 2012

ABRAXAS – BOX (PANTON)



Ten kdo tenkrát tuhle desku neměl, vlastně neexistoval. BOX – debutové album pražské formace Abraxas (36) s nepřehlédnutelným Miroslavem Imrichem (později Tango), které letos slaví třicet let od svého uvedení na trh. Tehdy pod vydavatelstvím Českého hudebního fondu PANTON totiž vznikla na totalitní poměry nahrávka, které mohla konkurovat snad jen Straka v hrsti od Pražského výběru. Ta však z politických důvodů dostala šest let natvrdo, takže z trezorů vylétla až někdy v roce 1988. Přestože Abraxas patřil také mezi závadné objekty (Nová vlna se starým obsahem) propagující západní a zde nemorální / nenormální kulturu, daly se jeho nahrávky oproti ostatním „sdílet“ např. prostřednictvím rozhlasových vln Interprogamu Radio Prague, či Vltavy. V současné době kapela disponuje už asi deseti studiovkami, ale jenom BOX, ta deska s tou svůdnou a tajemnou holkou (s Áčkem a snad zvýrazněnou bradavkou) podpírající si podle Adama Hoffmeistera bradu rukavicí, stojí i po tolika letech stále za zvýšenou pozornost. A to nejen pamětníků!!!
(10/10)

A1. Každý den je to jinak
A2. Země se točí dokola
A3. O to jde
A4. Poprvé
A5. Magická noc

B1. Box
B2. King-Kong
B3. ZOO
B4. Nekonečný boogie
B5. V baru

pátek 17. února 2012

Jesse Ruins – Dream Analysis EP (Captured Tracks)



Když v roce 2010 vyšla první kompilace japonského labelu Cuz Me Pain (12", 300 ks), obsahovala mj. také skladbu If Your Funk tehdy začínajícího one-man projektu Jesse Ruins. Nervalo dlouho a možná až příliš experimentální elektroniku si Nobuyuki Sakuma usadil dle nově příchozí, jemným vokálem obdařené Nah. Za asistence projektu The Beauty přispěli skladbami Shatter The Jewel / Better Than Psycho / A bookshelf Sinks Into The Sand na b-stranu splitové kazety (opět Cuz Me Pain Records) a koncem minulého roku mnohé šokovali okamžitým rozebráním jejich debutového singlu A Bookshelf Sinks Into The Sand / In Ikarus (7", 300 ks, Double Denim Records). Na to zareagovalo americké vydavatelství Captured Tracks příslibem nejen jeho reedice (28.2., 1000 ks), ale i smlouvou na celé album, kterému bude již v pondělí předcházet 12“ sbírka Dream Analysis EP, rozšířená v digitální verzi o zmiňovaný singl. Hned s titulní Dream Analysis připustíte, že nejde jen o "další" synth-popové retro, ale že tahle tokyjská dvojice má před podobně loupícími jistý náskok. Mimochodem, jejich novinka Hera se má objevit již na březnové Cuz Me Pain kompilaci č.2.

01. Dream Analysis
02. Inner Ambient
03. Lust & Fame
04. I Knew It
05. Shatter the Jewel
06. Sofia
07. A Bookshelf Sinks Into The Sand (digital)
08. In Ikarus (digital)

Jesse Ruins - Shatter the Jewel from Franck Deron on Vimeo.



JESSE RUINS//SOFIJA from Hidden Horizons Productions on Vimeo.

úterý 14. února 2012

ExLovers – Wicked Game (Young and Lost Club Records)

Nejen U-Prag, ale i londýnští ExLovers podlehli vnadám půvabné Wicked Game, vypuštěné do světa před více jak dvaceti lety Chrisem Isaakem. Ale jestli vám ten (fakt ale povedený) doják stačit nebude, šáhněte ještě po zbytku Young and Lost Club Records zveřejněné VD, když už je toho čtrnáctého. Třeba se do Oh Minnows, Little Green Cars, Magic Wands a Planet Earth zamilujete taky.

Spastic Joy – God’s LoVer (Clan Destine Records)



Tam kde už čerpali třeba u nás nedávno koncertující Tropic Of Cancer, hledalo svou budoucnost v minulosti i tohle montrealské synth-duo Spastic Joy (Menes a Rubin Vitriol). Třicet let stará prvotina Underwater Kites (Music For Midgets) kultovních Mødern Art a jejich Hello/Goodbye, která kromě reediční vzpomínky Circuit Lights (2011 Domestica Records) září od září i na debutovém albu God’s LoVer. To vyšlo v nákladu 100 kazet prostřednictvím Clan Destine Records, finální mix obstaral frotman Automelodi Xaver Paradis a úvodní klip The Mission „uKuchtila“ Ela Orleans, nebo-li Movies for Ears. Pětadvacetiminutová exkurze do porodnice za New Order, kde zrovna měla noční službu staniční La Petite Sonja (MP&TN, KTD!) s chlupatým Blažejem. Určitě si tenhle znamenitý Spastic Joy románek nenechte ujít!

A1. The Mission
A2. Whatever
A3. Bite Their Eyes
A4. PVC Recorder

B1. Poney Fiction
B2. Ulthar
B3. Hello/Goodbye (Ramon, Clough)
B4. Lebensborn

SPASTIC JOY "The Mission" from movies for ears on Vimeo.

pondělí 13. února 2012

MATER SUSPIRIA VISION - Inverted Triangle III (Phantasma Disques)



Po úvodních singlech La bocca è la tana del bianco coniglio (feat. Shivabel) a II labirinto del sesso (feat. Delila Muerte) je venku konečně i třetí pokračování Inverted Triangle v podání mystický Mater Suspiria Vision (a jejich hostů). Tentokrát je pětisetkusová edice vsazena do doposud nejkvalitnějšího, v Anglii vyrobeného otevírajícího obalu, doplněného kromě černého 12“ ještě o SÜSYPHÜS CONCRËTE podepsanou (CDX) fujifilm pohlednici a oboustranné bonusy – obal Egg/Collage a novinový plakát The Vogue Witch. Fantastická koláž s podtitulem The Bizarre Tea Party / At The Labirinths In The Garden Of Eden je věnována předčasně zesnulé americko-francouzské herečce Marie Christine Aumont, známější spíše pod jmény Tina Marquand, či Tina Aumont.


MATER SUSPIRIA VISION feat. SHIVABEL - La bocca è la tana del bianco coniglio (2012) from Mater Suspiria Vision on Vimeo.



MATER SUSPIRIA VISION feat DELILA MUERTE - Il Labirinto del Sesso (2012) from Mater Suspiria Vision on Vimeo.





A1. La bocca è la tana del bianco coniglio (part 1) (feat. Theo Tetra Grammaton and Shivabel)
A2. La bocca è la tana del bianco coniglio (part 2) (feat. Shivabel)
A3. Hieronymus Bosch
A4. II labirinto del sesso (feat. Delila Muerte)
A5. SÜSYPHÜS CONCRËTE (The Egg)
A6. Chariots of the Gods (feat. Delila Muerte)

B1. Onodelia (feat. Agnes Pándy)
B2. Through the Looking Glass (feat. Carmen Incarnadine)
B3. LSD Party (feat. How I Quit Crack)
B4. Inside the brain of Miss Lennon's tongue (feat. Crisne)
B5. Apocalypse of Eden (feat. Valentina Mushy)

neděle 12. února 2012

Co by kdyby – režie Peter Kerekes (ČT2 od 14.2. 2012)



Víceméně stojatou hladinu České televize rozčeří příští týden nový dokumentární seriál slovenského režiséra a scénáristy Petera Kerekese (66 sezón, Ako sa varia dejiny) Co by kdyby. Formou fiktivních pohledů do minulého století se tak budou moci diváci po třináct večerů seznamovat s odlišným vývojem našich dějin, než jak jej známe. První díl / verzi České země byly monarchií odvysílá ČT2 v úterý 14. ledna od 21.20 hod.

pátek 10. února 2012

Reading / Leeds (festival 2012)

TO JE SNAD TAKY SRANDA, NÉ?

Jitka Asteroidová



Na paní Jitku jsem (ač neosobně) „narazil“ doposud třikrát. Na konci osmdesátých let v celovečerním filmovém debutu Ireny Pavláskové Čas sluhů, před několika málo lety během oběda v jedné restauraci, kde rychlostí F1 radila z rádia o nechutných sexuálních praktikách a pak dnes, coby navrátivší se hvězda TV přílohy deníku Blesk. „Sexuálně zkušená bohyně“, která dle svých (?) slov nemá mezi vrstevníky opačného pohlaví konkurenci. Ano. Vzhledem k jejímu věku může tak exkluzivní rozhovor poskytnout snad jen mimozemšťan, či duševní nepřítomnost, způsobená požitím minimálně jednoho litru 40% destilátu.





Hawker Reunion - Leaving England / Sight to See (HR)



Podobně jako pondělní „fríčkaři“ TOY tak i Hawker Reunion přicházejí za fanoušky s kulantní nabídkou. Srdcařům nabízejí svůj debutový singl Leaving England / Sight to See na černém 10“ vinylu a pro ty ostatní mají lehce ostrouhané, leč volně dostupné digitální verze. Kapela zahalena oparem tamního dešťového tajemství vznikla na základech manchesterských folkařů The Goodbye Plot a pro svou prvotinu oslovila jména jako Christian Madden (The Earlies), Nicky Madden (Micah P. Hinson, King Kreosote), Rupert Conant (Nowa Huta) a Pete Marshall (Shady Bard, Liam Frost). Zda-li dosáhnou úspěchů hudebně spřízněných I Am Kloot (United Islands of Prague 2008), Badly Drawn Boy, či Elbow určitě prověří čas, ale s podomácku na kotoučák „splácanou“ sedmiminutovkou jejich laťku osahali už nyní.

čtvrtek 9. února 2012

AURAL SECTS - I¢epunk (VA)



Zima, zima, zima všude je veliká, všude sníh, všecko led na tři zámky zamyká. Domy jsou jako dort, všude bílé cukroví, severák tasil kord k útoku se hotoví – Ice Ice Baby.
Zima je, zima je, zima je v lese, zima je na poli, na Štrbském plese, z nebe si na zem peřinu snese, koukejme se, heleďme se - I¢e I¢e Punk.
Když post-vánoční kolekci, pak jedině krabici Aural Sects (62 figurek, 11 +1 pohlednic, hmotnost 692.2MB) od závodního výboru ROH.

Jeffrey Lee Pierce Sessions Project - The Journey is Long (Glitterhouse Records)



Dva roky po první vzpomínce (věnované Amnesty International) na hlavního protagonistu výborných blues-punkových The Gun Club, uvedou koncem března němečtí Glitterhouse Records další Jeffrey Lee Pierce Sessions Project. Pod názvem The Journey is Long (2LP, CD) si naši-vaši různě-různí známí upravili podlé svého gusta skladby, na které už povětšinou síly JLP (27/6/1958 – 31/3/1996) nestačily. Výtěžek tentokrát poputuje na hudební nástroje určené pro děti v jeho rodném Los Angeles. Závěrečný díl trilogie The Task Has Overwhelmed Us má vyjít ještě do konce tohoto roku.

A1. Nick Cave – City In Pain
A2. Hugo Race – I’m Gong Upstairs
A3. Steve Wynn – From Death To Texan
A4. Mark Lanegan & Isabel Campbell – The Breaking Hands

B1. The Amber Lights – The Jungle Book
B2. Bertrand Cantan, Pascal Humbert, Warren Ellis, Cypress Grove – Rose’s Blues
B3. Thalia Zedek & Chris Bokaw – Zonar Rose
B4. Cypress Grove - L.A. Country Jail Blues
B5. Barry Adamson – I Wanna By You

C1. Mick Harvey – Sonny Boy
C2. Vertical Smile – Book Of Love
C3. AstroUnicorn – Body & Soul
C4. Lidia Lunch – The Brink
C5. Nick Cave & Deborah Harry (aka D.H. Laurence Jr.) – The Breaking Hands

D1. Tex Perlina & Lydia Lunch – In My Room
D2. Tav Falco’s Panter Burns – The Jungle Book
D3. Mick Harvey – St. Mark’s Place

úterý 7. února 2012

Islet – Illuminated People (Shape Records / Turnstile Music)



Po téměř dva roky staré a nadšeně přijaté dvojici vyprodaných 12“ EP Celebrante This Place a Wimmy, přicházejí cardiffští Islet konečně s netrpělivě očekávaným debutem. Jmenuje se Illuminated People, opět zastupuje značky Shape Records a Turnstile Music (Mike Hadreas), tentokrát však pod producentským dohledem skladatele Andrew Morgana (Sacha Silva). Ale nebojte. O šamansko-experimentální podivnosti vzoru dnes spíše k sci-fi disku nakloněným Not Not Fun nepřijde. Osvícených osmačtyřicet minut totiž kromě vyhlášených (koncertů) experimentů usazuje své vize i do klidnějších a podmanivých melodií, zaručujích rozšížení zorniček mnohem konzervativnějšímu publiku. Bez nelegálních látek, navíc s bonusovými a volně dostupnými úpravami skladby (singlu) This Fortune (Tidal Barrage Remix, The Failed NASA Experiment Remix).

09/10

01. Libra Man 09:05
02. This Fortune 04:41
03. Entwined Pines 05:17
04. What We Done Wrong 05:33
05. A Warrior Who Longs To Grow Herbs 04:09
06. We Bow 03:13
07. Filia 05:03
08. Funicular 03:55
09. Shores 03:09
10. A Bear On His Own 04:23



pondělí 6. února 2012

TOY – Left Myself Behing / Clock Chime (Heavenly Recordings)



Už se snaží i velké firmy. Teda aspoň v případě londýnských (Dalston) „novo-vlňáčků“ TOY, patřících sice pod nezávislou značku Heavenly Recordings (Doves, The Soft Pack), ale tlačenou bilionáři Electric and Musical Industries. Koncem týdne by se totiž měla objevit už třetí řada debutového dvanáctipalce Left Myself Behing / Clock Chime, který pokud nevlastníte gramofon lze pořídit třeba zde. Legálně a zcela zdarma. Když se chce, tak jde (asi) všechno. V případě této sympatické neu (rok fungující) partičky (Tom Dougall - zp, kyt, Dominic O'Dair - kyt, Maxim Barron - bas, kyt, Alejandra Diez – kl, Charlie Salvidge – bicí, zp) krok o to příjemnější.



neděle 5. února 2012

Django Django (Because Music)



Jedni je považují za tramp rockery, druzí přidávají známku vesmírných kovbojů, ale sami svojí tvorbu charakterizují jako egyptský sci-fi pop. Edinburghští dobrodruzi Django Django, kteří více než vše předchozí zmiňované mají asi nejblíže k dnes již neexistujícím The Beta Band. Kapele rozpuštěné před osmi lety, kde figuroval též klávesista John Maclean (Aliens), starší sourozenec producenta, bubeníka a hlavního strůjce Django Django Davida Macleana (Hugo Paris). Aktuálně vycházející eponymní debut zaštítila francouzská pobočka Because Music, ke které se kvarteto ukrylo již v listopadu se singlem Waveforms / Waveforms (Wild Geese Remix) / Drumforms a kde koncem ledna navázalo i s remixovými úpravami skladby Default (Dan Carey Dub, Tom Furse Remix, JD Twitch Optimo Remix). V Y N I K A J Í C Í vásledek, neochuzující ani své později příchozí a tancem posedlé fanoušky o původní hvězdné drahokami, vydané v uplynulých letech značkami Shadazz a The Banjour Branch!!

I. Introduction
II. Hail Bop
III. Default (4. singl, 2011)
IV. Firewater
V. Waveforms (3. singl, 2011)
VI. Zumm Zumm
VII. Hand Of Man
VIII. Love's Dart
IX. Wor (2. singl, 2010)
X. Storm (1. singl, 2009)
XI. Life's A Beach (1. singl, 2009)
XII. Skies Over Cairo (2. singl, 2010)
XIII. Silver Rays



sobota 4. února 2012

Budějovický Budvar n.p.- l. P. 2012



S Budvarem jsem to nikdy moc nepřeháněl, protože následná rána mi pak vždycky znepříjemňovala parta odporně aktivních permoníků. Co však bolí ještě víc, je aktuální neprůhlednost kolem chystaného (údajně neoficiálního) odvolání současného ředitele firmy Budějovický Budvar n.p. Ing. Jiřího Bočka, kterého současná politická „špička“ viní ze špatného (pod stálým dohledem ministerstva zemědělství) vedení pivovaru. Jediný pravdivý a stoprocentně ověřený výrok přišel ze strany, odkud by jej asi málokdo očekával. Od místostarosty Hluboké nad Vltavou Ing. Pavla Dlouhého, hrajícím dle včerejšího článku Hospodářských novin jednu z nejdůležitějších rolí celé kauzy. „Nepřijal bych ani teď ani v budoucnu funkci ředitele v žádném státním nebo národním podniku, ani v akciové společnosti se státní účastí.“ SPRÁVNĚ! Viděli jste snad už jeho jméno zveřejněné v titulcích některé z jeho úspěšných tragikomedií? Já ještě ne.

pátek 3. února 2012

Dark Side of Pop (Cowshed Records)



Až třeba dneska vyrazíte na lyže bez lyží jako já, nezapomeňte si aspoň do balíčku první pomoci nacpat i 194 MB pozoruhodné kompilace polského net-labelu Cowshed Records, založeného v loňském roce varšavským záchranářem Karlem Goldbaumem. Nejen na kopcích polského příhraničí se totiž tato nepostradatelná vychytávka určitě vyplatí – Dark Side of Pop!!!

01. Port-Royal - Electric Tears (Nothing's Gonna Change) (06:50)
02. Saskatchewan - Skinny Dipping (05:20)
03. The Swerve - Wonder (03:52)
04. Sleep Party People - Our Falling Snow (Electric Fitness Remix) (05:24)
05. Pleq - Chamber (03:31)
06. Electric Fitness - Ugle (04:39)
07. Sun Glitters - Things Are (03:23)
08. digital.rape - second wind (04:57)
09. Herr-Etic - Dirty Girl In Dirty World (04:15)
10. Face+heel - White Chalk (03:03)
11. games people play - widows (03:44)
12. sbtls - You (03:59)
13. KVLTIK - 3HAH (04:10)
14. Sweet Garden - Altered State (04:20)
15. Body Spam - Body Spam (05:52)
16. ∑B❍L▲ ▲P∑ - Magic Ritualz (feat. Lee DVD) (02:37)
17. MJ Linckoln - Leon (03:27)
18. Lasariage - New Land (03:34)
19. Vortex Rikers - Serenade (hidden track) (03:45)

Keith Kenniff – Branches (Village Green)



Druhým cd výsledkem britských Village Green (The Dø) je reedice předloňského alba portlandského skladatele Keitha Kenniffa Branches, realizované původně v digitální formátu jeho vlastní značkou Unseen Music. Pokud vaše paměť mírně tápe, pak vězte, že se jedná o druhé sólové album (první The Last Survivor realizováno ve stejném roce u Circle Into Square) jednoho z nejžádanějších multižánrových umělců (Goldmund, Helios) současného dění, který mj. se svou manželkou Hollie stojí i za charitativní sbírkou For Nihon.
Oproti původní verzi se však složení a pořadí sladeb s aktuální sestavou mírně liší. Kdo touží po kompletním záběru obou produktů, nechť si k právě vycházejícímu cd s novinkami Branch, Evening At Eight a Here přiřadí navíc mp3 skladby Striation a Amber. Každopádně i samostatné úlovky za toto hluboké symfonické vyklidnění určitě stojí.

cd 2012 (mp3 2010)
01. Intro (Intro)
02. Flow & Branch (Flow & Branch)
03. Immersion (Immersion)
04. Branch (Hood River)
05. Evening At Eight (Anyone)
06. Here (Striation)
07. Hood River (Every Morning)
08. Anyone (Grace)
09. Every Morning (Daybreak)
10. Grace (Symmetry)
11. Daybreak (Amber)
12. Symmetry (Even Now)
13. Spparow Song (Sparrow Song)
14. Even Now (Letters)
15. Letters

Guards - Do It Again / Feels Like That (White Iris)

V roce 2002 založil v Kalifornii punk-garážové The Willowz, své sestřičce Madeline stále zdárně vypomáhá s Cults a sólově debutoval s albem Battle. Po volně dostupném eponymním EP Guards (12“ u 3 Syllables Records) a sedmipalci Resolution Of One, obsahujícím také EP skladby Crystal Truth a Long Time (Small Plates Records / Kitsuné Music), nyní s novým klipem směřuje do věčných lovišť, kam se již ve středu dobrovolně vydala duše Soul Train Recording - Don Cornelius. Skladbu Do It Again naleznete společně s Feels Like That i na aktuálním modrém 7“ losangelské značky White Iris, jinak příležitostného přístřešku Richieho Jamese Follina alias Guards. Poznáte je (se)?

Guards: Do It Again from Kaylie Schiff on Vimeo.

čtvrtek 2. února 2012

Evian Christ – Kings And Them (TriAngle Records)



Beaty/dance/breathy/soporific/jazzy/psychedelic alias witch-house. Asi tolik o digitálním EP Kings And Them dvaadvacetiletého producenta z Velké Británie Joshua Learyho, vystupujícím pod pseudonymem Evian Christ. Před dlouho očekávaným stokusovým debutem zakladatele značky TRI▼ANGLE Robina Carolana (aka Lie) Ballad (26.3.) a dvojkou oOoOO Our Loving Is Hurting Us (10.4.), se jedná o docela (volně) ucházející a poslouchatelný mixtape-náhradu, resp. půlhodinovou kolekci, poletující již nějaký ten čas v „utajení“ po internetu.

Donaufestival #8 - The Expulsion into Paradise (28.4. – 5.5. 2012 Krems)



Ač kompletní program letošního Donaufestivalu zveřejní jeho organizátoři až 8. března, již dnes se všichni do ráje vyhnáni mohou mj. těšit na:

28.4. – 30.4. 2012
Soul Life ( a “popera” by Sierra Casady, premiere)
Harmless Monster (a music-film project by CocoRosie, premiere)
Nightshift (a dance performance by Bianca Casady and Biño Sauitzvy, Austrian premiere)
Sunday (an exhibition by Jean-Marc Ruellan and Bianca Casady)
The Eighth Night (the new CocoRosie concert show with numerous guests).

Sissy Nobby special guest Antony
Laurie Anderson and Light Asylum
Atlas Sound
Oneohtrix Point Never

John Bock: installation, films, performances
Hotel Modern: Shrimp Tales


3.5. -5.5. 2012
Chris Cunningham AV set
Squarepusher
The Field
Emika
Of Montreal
Bohren & The Club of Gore
Pantha Du Prince
Walls